Trendy w miejscu pracy na rok 2023

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Gdy rok 2022 zbliża się ku końcowi, spoglądamy na przyszłoroczne trendy w miejscu pracy. Co czeka nas w 2023 roku?

Istnieją dobrze udokumentowane tematy, które będą kontynuowane, a także kilka ważnych zmian w miejscu pracy.

Kultura i dobre samopoczucie

Trend w miejscu pracy, o którym pisaliśmy również w zeszłym roku, ale który wciąż rośnie i rozszerza się. Po pandemii, dobre samopoczucie i równowaga między życiem zawodowym a prywatnym są kluczowe dla zdrowia, produktywności i utrzymania pracowników.

Badania pokazują, że mimo stabilizacji, samopoczucie i zaangażowanie pracowników pozostaje na niskim poziomie - jak więc Twoja firma może pracować nad zwiększeniem szczęścia i czerpać z tego korzyści?

Pomysły mogą obejmować elastyczne harmonogramy pracy, skrócone tygodnie pracy lub udogodnienia na miejscu. Czasami jednak poprawa samopoczucia może być tak prosta, jak zwiększenie ilości naturalnego światła w biurze lub ergonomiczne ustawienie biurka. Zanim jednak zaczniesz się spieszyć lub spróbujesz znaleźć szybką poprawkę, najlepszą rzeczą jaką możesz zrobić jest... rozmowa z pracownikami!

Elastyczna praca

Innym ważnym trendem, który utrzyma się w 2023 roku, jest elastyczna i/lub hybrydowa praca. Choć wszyscy jesteśmy świadomi tego trendu, wielu pracodawców wciąż ma problemy z jego właściwym wdrożeniem. Elastyczna praca prowadzi do zwiększenia zaangażowania, satysfakcji z pracy i lojalności.

Elastyczne formy pracy mogą pozwolić pracownikom na zmianę godzin, czasu lub miejsca pracy i są kluczem do przyciągnięcia do miejsca pracy osób o zróżnicowanym doświadczeniu zawodowym i różnym pochodzeniu.

"Elastyczni pracownicy są również bardziej skłonni do zaangażowania, co przynosi znaczące korzyści dla pracodawców - potencjalnie generują 43% więcej przychodów i poprawiają wydajność o 20%, w porównaniu do niezaangażowanych pracowników." CIPD

Jeśli potrzebujesz pomocy w formowaniu swoich elastycznych praktyk pracy, CIPD ma kilka świetnych artykułów i porad, które mogą pomóc.

Elastyczne miejsce pracy

Rozmawialiśmy o elastycznej pracy powyżej, ale co z elastycznym miejscem pracy? Biura muszą być coraz bardziej adaptowalne, aby dopasować się do potrzeb różnych stylów pracy. Wszechstronność jest kluczem!

Mogą to być np. kabiny do spotkań zapewniające prywatność, budki telefoniczne, przytulne sofy lub ciche miejsca do siedzenia. Miejsca pracy nadal muszą być praktyczne (lub przywitać się z bólem w miejscu pracy), a posiadanie miejsca, w którym koledzy mogą się połączyć i spotkać, jest również ważne.

Cel społeczny

Począwszy od gospodarki, poprzez koszty życia i kryzys klimatyczny, świat może być burzliwym miejscem. W połączeniu z młodszymi pracownikami i zmieniającym się klimatem społeczno-politycznym nic dziwnego, że pracownicy czują się przyciągnięci do firm odpowiedzialnych społecznie. Pracownicy coraz częściej szukają firm, które stawiają na pierwszym miejscu cele społeczne. Dotyczy to również zrównoważonego rozwoju - badania wykazały, że 71% pracowników bierze pod uwagę wyniki firmy w zakresie ochrony środowiska podczas poszukiwania pracy.

Posiadanie silnej wizji i celu społecznego nie tylko przyciągnie i zatrzyma pracowników, ale również dane pokazują, że konsumenci są skłonni wydać więcej na firmy odpowiedzialne społecznie.

Poszukaj sposobów na nawiązanie kontaktu z lokalną społecznością, zaoferuj pracownikom dni wolontariatu i zaangażuj się w zrównoważone praktyki. Może to obejmować przegląd modelu biznesowego lub samego miejsca pracy. Dokonując świadomych wyborów dotyczących kupowanych produktów, można podjąć świadomy wysiłek na rzecz redukcji, ponownego wykorzystania i recyklingu.

Technologia i łączność

Miejsce pracy staje się coraz młodsze. Obeznani z technologią i stroniący od tradycyjnych świadczeń w miejscu pracy, przedstawiciele pokolenia Z będą stanowić 27% siły roboczej do 2025 roku. W połączeniu z pracą hybrydową, miejsca pracy potrzebują wszelkich możliwości połączenia. Obejmuje to najnowsze narzędzia cyfrowe i inteligentne technologie, które zwiększają produktywność. Aby ułatwić pracę hybrydową, potrzebny będzie również doskonały dostęp audio i wizualny do wideokonferencji. Dzięki temu pracownicy domowi również będą mogli czuć się połączeni.

Od stacji roboczych do stołów konferencyjnych, wbudowanych ekranów do dyskretnego ładowania - w Love your workspace możemy dostarczyć szeroką gamę mebli do podłączenia.

Zrównoważony rozwój

Ostatnią, ale nie mniej ważną kwestią jest zrównoważony rozwój. Zawsze ważny i zawsze naglący - nikt nie chce nowego biura, jeśli wiąże się ono z ogromnym śladem węglowym.

W Love your workspace staramy się współpracować z odpowiedzialnymi producentami i w miarę możliwości wyszczególniamy elementy wykonane z materiałów zrównoważonych lub pochodzących z recyklingu.

Zachęcamy klientów do unikania niskich kosztów i niskiej jakości, zamiast tego inwestując w meble, które będą służyć przez długi czas. Oferujemy również program recyklingu dla elementów, które nie mogą być ponownie wykorzystane.

Jeśli chciałbyś uzyskać porady dotyczące aktualizacji biura w 2023 roku, wyślij nam wiadomość lub zadzwoń pod numer 0330 332 0880, aby zobaczyć, jak możemy pomóc.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz