Jak wybrać idealne biurko?

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Właściwe dobrane biurko może sprawić, że nasz dzień pracy będzie bardziej efektywny, a kręgosłup lepiej odciążony. Biurko stanowi jeden z najważniejszych mebli w przestrzeni biurowej. Dlatego warto zastanowić się nad jego wyborem. Prezentujemy najważniejsze aspekty dotyczące wyboru idealnego stanowiska pracy, dopasowanego pod każdym względem do naszych potrzeb i „szytego” na naszą miarę niczym dobrze skrojony garnitur.

Do jakich celów używane będzie biurko?

Odpowiedź „Do pracy!” to stanowczo za mało. Jeżeli zajmujemy się głównie pracą komputerową, wybierzmy biurko zaprojektowane specjalnie do użytku komputerowego. Gdy korzystamy z komputera stacjonarnego, upewnijmy się, że na biurku znajduje się miejsce na ekran, a pod spodem miejsce na sam komputer. Zwróćmy szczególną uwagę na wbudowane otwory i tunele na przewody. Do pracy papierkowej wybierzmy biurko, o dużej powierzchni, na której z łatwością zmieścimy spore arkusze kalkulacyjne, nieporęczne książki lub stosy ważnych dokumentów. Możesz również rozważyć biurko z półkami lub kontenerkiem na najpotrzebniejsze rzeczy, które zawsze powinny być pod ręką.

Nawyki i narzędzia pracy

Niektórzy z nas nie potrafią się skupić bez twórczego bałaganu na biurku. Takie osoby potrzebują więcej przestrzeni do pracy. Blat biurka powinien, zatem być sporej wielkości. Inni z kolei kochają minimalizm i zbyt duża ilość przedmiotów na biurku powoduje ich dekoncentrację, nie ułatwiając pracy. Dla nich bardziej odpowiednie będzie niewielkie, kompaktowe biurko. Przy wyborze biurka powinny być brane pod uwagę także ilość i rozmiar narzędzi potrzebnych w trakcie pracy.

Ergonomia i przestrzeń

Biurko powinno zapewnić nam właściwą ilość miejsca na nogi. Standardowe wysokości biurek są odpowiednie dla większości użytkowników. Osoby bardzo wysokie lub bardzo niskie muszą jednak zwrócić szczególną uwagę na wysokość mebla. Zawsze wchodzi w grę wykonanie biurka na zamówienie.

Jeżeli pracujemy na komputerze, klawiatura musi znajdować się na wygodnej wysokości. Klawiatury umieszczone na blatach tradycyjnych biurek nie są najlepszym rozwiązaniem. Taka wysokość okazuje się z reguły za duża, co powoduje znaczny dyskomfort lub napięcie mięśni użytkownika. Biurka komputerowe powinny być wyposażone w półkę na klawiaturę, którą można regulować. Upewnijmy się też, że na półce tej znajduje się wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić również mysz komputerową.

Jeśli biurko ma ostrą krawędź, należy rozważyć umieszczenie podkładki pod nadgarstek wzdłuż krawędzi, aby zapobiec niepotrzebnemu uciskowi i przyszczypywaniu wewnętrznej strony nadgarstków. Plastikowe wykończenie nałożone na blat są niedrogie, trwałe i wytrzymują więcej, niż lite drewno lub okleina.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog