Charakterystyka biurowych opraw oświetleniowych

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Bez względu na to, na jaki rodzaj oświetlenia się zdecydujemy, o jego zaletach będziemy mogli mówić dopiero wówczas, gdy zostanie ono uzupełnione o odpowiedni sprzęt oświetleniowy.

Jednym z ciekawszych rozwiązań wydają się w tym kontekście oprawy oświetleniowe z rastrowymi układami optycznymi. Zazwyczaj znajdują one zastosowanie w świetlówkach liniowych i charakterystyczne jest dla nich to, że mogą być przeznaczone nie tylko do instalacji na stropach, ale również do wbudowania w podwieszany sufit. Dzięki takim rozwiązaniom z promieniowaniem lamp fluorescencyjnych mamy do czynienia jedynie w dolnej półprzestrzeni. Ciekawym rozwiązaniem są również oprawy, dla których charakterystyczny jest kwadratowy kształt. Te instalowane są na ogół w siatce prostokątnej i to nie tylko regularnie, ale również naprzemiennie.

Na uwagę zasługuje to, że w wielu modelach opraw mamy do czynienia z aluminium stosowanym jako materiał odbłyśników rastrowych. Trudno się temu dziwić, dla aluminium charakterystyczne są bowiem znakomite właściwości odbijające, a to sprawia, że skuteczność oprawy ulega istotnemu podwyższeniu. W biurach możemy spotkać również zwieszane systemy oświetleniowe, a ich podstawą niezmiennie pozostają oprawy świetlówkowe. Najczęściej są one w stanie rozprzestrzeniać światło bezpośrednio w dół, a także pośrednio – z wykorzystaniem odbicia od sufitu. Niekiedy stosuje się też sposób łączony wykorzystujący walory każdego z wymienionych.

oprawy lamp w biurzeMając do czynienia z takimi systemami nie można nie dostrzec tego, że ich podstawą jest pojedyncza oprawa, która może być równocześnie uznawana za moduł systemu. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby pomiędzy oprawami podstawowymi umieścić także inne oprawy systemu takie choćby, jak te, które zostały dostosowane do żarówek halogenowych. Wybierając biurowe oprawy oświetleniowe nie można zapominać o zmieniających się potrzebach osób, które mają z nich korzystać. Te ostatnie mogą się różnić tak z uwagi na wiek pracownika, jak i charakter jego pracy.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz