O jakich elementach wyposażenia biura nie można zapominać?

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Urządzając biuro koncentrujemy się na wyborze odpowiednich biurek, foteli oraz regałów i szafek na dokumenty. Dodatkowe wyposażenie traktujemy nieco po macoszemu. Tymczasem, to ono często decyduje o charakterze przestrzeni biurowej i o tym, jak biuro postrzegane jest przez pracowników, klientów i kontrahentów. Pamiętajmy o tym, że urządzanie biura, to kreowanie klimatu, który będzie w nim panował, a atmosfera w miejscu pracy przekłada się na lepsze samopoczucie pracowników oraz ich produktywność. Jakie dodatkowe elementy wyposażenia warto uwzględnić w planie aranżacyjnym?

Fotele i sofy. Tworzymy strefę relaksu

W każdym nowoczesnym biurze istnieją obecnie tzw. strefy relaksu. To miejsca, w których pracownicy mogą spędzić przerwę, odrobinę wypocząć, czy zrelaksować się przed stresującym spotkaniem z klientem. Dzięki nim zespół lepiej pracuje, a pracownicy chętniej podejmują się nowych wyzwań. Odpowiednie urządzenie takiej strefy to kluczowa kwestia. Meble do strefy relaksu powinny być przede wszystkim komfortowe. Jednak liczy się również ich wygląd. Designerskie sofy i fotele będą pełniły także funkcję reprezentacyjną. Na długich sofach będzie mogło usiąść więcej osób. Takie rozwiązanie sprzyja integracji pracowników i zacieśnianiu więzi. Z kolei ciekawe siedziska w postaci zabudowanych foteli zapewnią chwilę wytchnienia, wyciszenia i prywatności. Doskonałym wyborem mogą okazać się meble modułowe. Możemy je w dowolny sposób łączyć i ustawiać aranżując przestrzeń na potrzeby danej chwili.

Stoliki biurowe, czyli uzupełnienie strefy relaksu

Trudno wyobrazić sobie strefę relaksu bez stolika, na który odłożymy kubek z kawą czy telefon. Niewielkie i niskie stoliki nie zajmują zbyt dużo miejsca, a znacznie poprawiają funkcjonalność strefy relaksu. Sprawdzą się zresztą nie tylko tutaj. To idealne meble do recepcji. Możemy na nich rozłożyć gazety, wizytówki firmy lub ustawić ładne kwiaty. Wybór stolików biurowych jest ogromny. Znajdziemy zarówno takie, które pasują do klasycznych wnętrz, jak i modele, które uzupełnią modernistyczną, industrialną i ultra nowoczesną przestrzeń.

Wieszaki biurowe

Często o nich zapominamy. Wydaje nam się, że ten dodatek nie należy do najciekawszych i najbardziej atrakcyjnych elementów wnętrza. Jednak obecnie wieszaki mogą stanowić bardzo stylowe wyposażenie. Spełniają dobrze swoje podstawowe zadanie, którym jest porządkowanie przestrzeni. Można na nie odwiesić kurtki, płaszcze, bluzy, torebki, które porozkładane w różnych częściach biura tworzyłyby wrażenie bałaganu i dekoncentrowały pracowników.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz