Jak powinno wyglądać dobrze oświetlone biuro?

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Dobre oświetlenie przestrzeni biurowej odgrywa kluczową rolę dla zatrudnionych osób. W dobrze oświetlonych pomieszczeniach biurowych nie tylko czujemy się lepiej, ale także warunki pracy stają się znacznie bardziej komfortowe.

Im większy komfort pracy, tym jest ona bardziej efektywna i wydajna. Na naszą codzienną prace w biurze, ale także na stan naszego zdrowia właściwe oświetlenie wpływa w znaczący sposób. W źle oświetlonych pomieszczeniach spada koncentracja pracowników, zaczyna im brakować motywacji do dobrego i rzetelnego wykonywania swoich obowiązków. Z czasem do tych problemów dołączają także problemy ze zdrowiem: coraz częściej czujemy się apatyczni, nasze oczy coraz szybciej się męczą, pogarsza się nam ostrość widzenia. Wszystkie te dolegliwości wywołuje właśnie złe oświetlenie.

rodzaje oświetlenia w biurze Promieniowanie słoneczne jest najlepszym źródłem światła dla naszych oczu. Nie zawsze jednak jest możliwe jego efektywne wykorzystanie do oświetlenia pomieszczeń biurowych. Często zdarza się, że w biurach nie ma okien. Wtedy zwiększa się znaczenie właściwego oświetlenia sztucznego. W codziennej pracy biurowej trzeba więc wykorzystywać dwa rodzaje oświetlenia sztucznego: oświetlenie ogólne i punktowe. Na rynku znaleźć można dużo rodzaju opraw, które można wykorzystać jako oświetlenie ogólne. Są wśród nich oprawy oświetleniowe, które mogą być montowane bezpośrednio do sufitu, ale także oprawy, które montuje się na specjalnych linkach.

W oprawach tych montuje się bardzo różne rodzaje źródeł światła. W chwili obecnej są to nie tylko tradycyjne żarówki, ale także świetlówki kompaktowe, halogeny i coraz bardziej popularne diody LED. Różnią się one między sobą nie tylko wyglądem, ale także ilością zużywanej energii elektrycznej i wytrzymałością. Na pewno więc uda nam się wybrać rodzaj opraw i źródeł światła, które najlepiej będą odpowiadać naszym wymaganiom i potrzebom. Jako punktowe źródła światła najczęściej wykorzystywane są lampy biurkowe. Tutaj także mamy bardzo szerokie możliwości wyboru.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz