Ożyw swoją salę konferencyjną za pomocą roślin

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Rośliny są świetnym sposobem na ożywienie każdej przestrzeni, ale zgromadzenie ich w sali konferencyjnej może pomóc w stworzeniu spokojnej i produktywnej przestrzeni.

Wiele badań wskazuje, że rośliny pomagają obniżyć poziom stresu, zmniejszyć liczbę nieobecności i zwiększyć wydajność. Ponadto oczyszczają one powietrze i pomagają zmniejszyć poziom hałasu.

Ludzie często boją się mieć prawdziwe rośliny w swoim biurze i zastanawiają się, czy jeśli nie mamy pracownika o zielonych palcach, to czy rośliny przetrwają?

Na szczęście wiele roślin może rozwijać się bez zbytniej uwagi. Poniżej przedstawiamy listę najlepszych, łatwych w pielęgnacji roślin do sali konferencyjnej i biura.

Lilia pokojowa (Spathiphyllum)

Nasza najlepsza propozycja to roślina, która dobrze rozwija się przy słabym oświetleniu. Powie Ci ona również dokładnie, kiedy trzeba ją podlać, ponieważ jej liście drastycznie opadną! Wystarczy szybkie namoczenie w zlewie z wodą, a roślina szybko się ożywi. Błyszczące i bujne, to świetny dodatek do zieleni biurowej.

Warto zauważyć, że ta roślina jest toksyczna zarówno dla kotów, jak i psów. Dlatego należy ją trzymać wyżej lub unikać, jeśli masz biuro przyjazne zwierzętom.

Wężowa roślina (Dracaena trifasciata)

Kolejny niski maintence opcja, węża roślin lub teściowa język. Znany z długich liści pionowych i architektoniczne obecności, będzie tolerować niższe poziomy światła i wody dobrze. Jest to także roślina wolno rosnąca i potrzebuje niewiele w sposobie konserwacji. Upewnij się tylko, że nie podlewasz jej nadmiernie.

Kolejna, która nie jest przyjazna dla psów.

Żeliwna roślina (Aspidistra Elatior)

Piękno architektoniczne, żeliwna roślina ma ciemne skórzaste liście i może urosnąć do 2 stóp przy minimalnej interwencji. Może przetrwać w różnych warunkach i może być nawet trzymana na zewnątrz, o ile jest wolna od mrozu. Idealne miejsce to jasne, ale pośrednie światło.

Bezpieczna dla kotów i psów.

Aloe Vera

Ta roślina potrzebuje trochę (pośredniego) światła, ale poza tym jest łatwa w uprawie. Aloes jest sukulentem i ma zielone, mięsiste liście, które rozchodzą się od centralnego punktu, a ich brzegi są lekko ząbkowane. Dodatkową zaletą jest to, że gdy liście są dojrzałe, można je usunąć, a żel wycisnąć i wykorzystać do leczenia oparzeń lub ran.

Chociaż może być stosowany miejscowo, żel Aloe nie powinien być spożywany przez ludzi lub zwierzęta domowe!

Sernik szwajcarski (Monstera deliciosa)

Ta roślina jest naszą ulubioną. Nie jest wymieniona na wielu listach roślin mało wymagających, ale z naszego doświadczenia wynika, że jest bardzo łatwa w pielęgnacji. Pochodzi z lasów deszczowych w Ameryce Środkowej, a w pomieszczeniach może rosnąć 1 do 2 stóp rocznie. Jej duże, charakterystyczne liście sprawiają, że naprawdę robi wrażenie. Można je znaleźć w wielu designerskich przestrzeniach!

Jako dziecko dżungli, Monstera lubi ciepłe i wilgotne środowisko. Należy więc trzymać ją w jasnym świetle, podlewać co 1-2 tygodnie w okresie letnim i regularnie podlewać liście.

Nie jest przyjazna dla zwierząt.

Jeśli chcesz uzyskać poradę na temat dodania zieleni do swojego biura, wyślij nam wiadomość lub zadzwoń pod numer 0330 332 0880, aby zobaczyć, jak możemy pomóc.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz