Idealne oświetlenie biurowe na zimę

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Sezon zimowy ma przynajmniej kilka cech charakterystycznych, jedna z nich wiąże się zaś z tym, że mamy do czynienia z coraz krótszymi dniami. Niestety, oznacza to, że w naszych biurach światło pali się niemal nieustannie. Eksperci wychodzą z założenia, że odpowiednie oświetlenie w biurze może mieć trudne do opisania znaczenie zwłaszcza, gdy zmagamy się z deficytem światła naturalnego.

Ten permanentny brak światła dziennego jest zresztą odczuwany w okresie jesienno-zimowym niemal przez każdego z nas. Ciemno jest zarówno wówczas, gdy wstajemy do pracy, jak i wtedy, gdy z niej wracamy. Trudno dziwić się, że nie pozostaje to bez wpływu zarówno na naszą kondycję fizyczną, jak i psychiczną. Rośnie nasza podatność na przeziębienia oraz infekcje, a jednocześnie wprowadzenie nas w dobry humor staje się trudniejsze niż podczas upalnego lata.

Na szczęście, nie jest to problem, któremu nie da się przeciwstawić, a szczególnie pomocne może okazać się w tym kontekście właśnie odpowiednio dobrane i właściwie zaprojektowane oświetlenie biurowe. Oczywiście, już na etapie jego projektowania konieczne jest przestrzeganie pewnych reguł.

Na pierwszy plan wysuwa się w tym kontekście oświetlenie główne, nie może być jednak inaczej, skoro to właśnie ono zapewnia najwięcej światła. Jego charakter różni się w zależności od tego, z jakim typem biura mamy do czynienia, w przestrzeni otwartej oświetlenie główne coraz częściej bazuje więc na świetlówkach liniowych pojawiających się w płytach sufitów podwieszanych.

Oczywiście, nawet najlepiej zaplanowane oświetlenie główne nie zda się na wiele, jeśli będzie występować samodzielnie. Jego największym sojusznikiem okazuje się więc skoncentrowane oświetlenie miejscowe mające postać lampek, halogenów oraz rozwiązań wyposażonych w technologię LED takich, jak choćby panele, węże świetlne oraz tuby. Oświetlenie punktowe jest zresztą w szczególny sposób lubiane przez samych pracowników, dostosowanie go do ich indywidualnych potrzeb nie jest bowiem skomplikowane. Można dopasowywać przecież jego wysokość, a nawet wpływać na kąt, pod jakim pada światło.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz