Zaprojektuj biuro tak, aby wspierało Twoich pracowników

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Każdy ważny trend ma w sobie element ludzki, który ignorujemy lub nie bierzemy pod uwagę. Może się to zdarzyć podczas projektowania i planowania biura w celu uzyskania maksymalnej wydajności. Ważne jest, aby pamiętać, że efekt końcowy musi wspierać ludzi, którzy w nim pracują.

Brzmi jak oczywistość, prawda?


Zdjęcie: Global eO+ Panels

Ale często przedkładamy rzeczy nad ludzi. Spójrz na to w ten sposób.

W przeszłości, co robili projektanci stron internetowych, aby uzyskać wysoką pozycję strony? Pracowali, aby przyciągnąć uwagę wyszukiwarek, ignorując potrzeby ludzi, którzy czytają stronę. Słowa kluczowe były upychane w artykułach, nawet jeśli zaszkodziło to czytelności i obniżyło wrażenia użytkownika.

Ale teraz, przyjemne dla ludzkiego czytelnika jest najważniejszą zmienną w rankingu witryny.

To samo można powiedzieć o biurze, jak zauważono w tym poście, Najlepsze przestrzenie biurowe są responsywne na potrzeby pracowników. Mamy całą tę wspaniałą technologię, ale czy używamy jej do wspierania pracowników tak dobrze, jak to tylko możliwe? Dobrze zaprojektowane biuro bierze pod uwagę potrzeby ludzi.


Zdjęcie: OFS Obeya Archtectural Structures

Poznaj swoją ergonomię

Ergonomia to nauka o dopasowywaniu środowiska pracy do ludzi, zamiast dopasowywania ludzi do środowiska. Zapewnienie biurek o regulowanej wysokości, odpowiedniego oświetlenia biurowego, ergonomicznych krzeseł i akcesoriów jest częścią tworzenia miejsca pracy, które pozwala pracownikom na jak najlepsze poruszanie się.

Zdjęcie: 9to5 Seating @nce Chair

Projektując z naciskiem na ergonomię, zrobisz duży krok w kierunku stworzenia biura, w którym ludzie są wspierani, gdy koncentrują się na swoich zadaniach.

Osiągnij to, układając plan podłogi, a następnie decydując, jakie meble są niezbędne.


Zdjęcie: Cherryman Amber Collection

Zbierz opinie

Zapytaj swoich pracowników, co jest dla nich ważne. Jak im się najlepiej pracuje i co chcieliby widzieć w miejscu pracy? Stwórz skalę podobną do tej z artykułu 7 Factors of Great Office Design w Harvard Business Review.

Zapytaj swój zespół, jak bardzo preferują stałe ściany w porównaniu z otwartymi przestrzeniami lub czy lubią miejsca, które "promują rozmowy i przebywanie w nich".

Zdefiniuj przestrzenie

Zdefiniuj dobrze obszary. To może wydawać się łatwe do zrobienia, ale jeśli przestrzeń jest na wagę złota, to nie jest łatwo oddzielić miejsca pracy od stref wypoczynkowych lub pokoju do przerwy.


Zdjęcie: Nevins Climb Multi-Level Seating

Wyczyść miejsca na stanowiska pracy i zadbaj o odpowiednią ilość miejsca do przechowywania, aby ograniczyć bałagan. Utrzymuj miejsca przerw w pracy w czystości i upewnij się, że w otwartych biurach strefy osobiste są ciche.

Jeśli w Twojej przestrzeni jest miejsce na kącik wypoczynkowy, przynieś stoły do gry w piłkarzyki lub ping ponga, które łatwo się składają i mogą być łatwo przeniesione, gdy potrzebna jest dodatkowa przestrzeń.

Zaplanuj łatwą nawigację

Wspierające biuro jest łatwe w nawigacji dla osób z upośledzonym wzrokiem, które mają problemy z poruszaniem się. Stacje robocze powinny znajdować się w jasno wyznaczonych miejscach z wyraźnymi ścieżkami, które prowadzą do osobistych stref ciszy i miejsc odpoczynku.


Zdjęcie: Friant Dash Revitalize

Wykorzystaj rośliny w pomieszczeniach, aby stworzyć granice pomiędzy określonymi obszarami. Rośliny pomagają odbijać fale dźwiękowe, odświeżają powietrze i dodają odrobinę koloru.


Zdjęcie: Nevins Climb Multi-Level Seating

Świeć się

Naturalne światło jest mile widziane w biurze. Powiększ okna tak bardzo jak to możliwe i użyj świetlików lub rur solarnych, aby wprowadzić jak najwięcej słońca.

Zdjęcie: Global Bridges Benching Series

Światło jest naturalnym czynnikiem podnoszącym morale. Pomaga pracownikom wejść w rytm dobrego snu w nocy i zachować maksymalną czujność w ciągu dnia. Stosuj lampy biurkowe przy stanowiskach pracy i komputerach, aby pracownicy nie musieli wytężać wzroku, aby widzieć.

Upewnij się, że klatki schodowe i inne zaciemnione miejsca są dobrze oświetlone, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wypadków.


Zdjęcie: Koncept Gravy Lighting

Podczas układania planu i projektowania biura, aby wspierać pracowników, oceń swoje pomysły, zadając pytanie: "Jak te warunki przyniosą korzyści ludziom tu pracującym?".

Projektowanie biura wspierającego pracowników

Skorzystaj z pomocy ekspertów w zakresie potrzeb planowania przestrzeni. Zespół w 2010 Meble biurowe ma prawie 50 lat doświadczenia w pomaganiu najbardziej wyróżniających się korporacji, uniwersytetów i innych organizacji non-profit w Południowej Kalifornii.

Przeczytaj także: Zaplanuj swój branding biura pod kątem doświadczeń pracowników
Zdjęcie główne: OFS HeyaResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers:9to5 Seating, Cherryman, Friant, Global, Koncept, Nevins i OFSSprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog