Dodaj energii swojemu biuru poprzez ruch

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Produktywne biuro kładzie nacisk na inteligentny ruch, a nie na siedzący tryb życia. Ważne jest, aby dowiedzieć się, jak dodać energii swojemu biuru poprzez ruch, który jest dobry dla ciała, umysłu i ogólnego samopoczucia pracowników. Ruch jest korzystny na wiele sposobów.

Problem z brakiem ruchu

Siedzenie w ciągu dnia pracy zaczyna się jeszcze przed przyjściem do biura. Po wyjściu z domu, możesz siedzieć w samochodzie przez trzydzieści minut, a nawet godzinę na autostradach i ulicach.

Zgadnij, co się dzieje w tym czasie?

Stres narasta. Wczorajsze problemy mogą nadal zaprzątać Twoją głowę, a może będziesz musiał zmienić trasę z powodu wypadku. Może pojawić się niepokój, gdy zastanawiasz się, czy zdążysz do biura na czas na ważne spotkanie lub rozmowę telefoniczną.

Twój umysł jest aktywny, ale jesteś fizycznie ograniczony.

Więc kiedy dotrzesz do biura i dotrzesz do swojej stacji roboczej, możesz być roztrzęsiony w środku i cały roztrzęsiony, kiedy znowu będziesz zamknięty przy biurku.

Brzmi znajomo?


Zdjęcie: OFS Genus Chair i Heya Lounge

W najnowszej historii biur, pracownicy byli uważani za produktywnych, kiedy siedzieli przy biurkach i spokojnie pochłonięci byli swoją pracą. Im dłużej siedzieli nieruchomo, tym lepiej. Ci, którzy się przeciągali lub często wstawali, aby napić się wody lub pójść do łazienki, byli podejrzewani o brak koncentracji lub ciężkiej pracy.

W nowoczesnym biurze to podejście się zmienia dzięki licznym badaniom pokazującym korzyści płynące z ruchu zamiast pozostawania w jednym miejscu lub postawie.

Dlaczego?

Siedzenie lub stanie w jednej pozycji obciąża kolana, łokcie i więzadła. Cierpi na tym również postawa ciała, a takie części ciała jak szyja, ramiona i dolna część pleców stają się napięte i obolałe. To zasada fizyki, która działa również w przypadku obiektów nieożywionych, takich jak pojazdy rekreacyjne (RV).

Pojazdy kempingowe, które nie są napędzane, muszą być ustawione na blokach, aby odciążyć opony. Powietrze w oponach nie będzie krążyć, a ciśnienie pojazdu ostatecznie zniszczy bieżniki. Nasze ciała są podobne.

Siedzenie przy biurku przez kilka godzin sprawia, że stajemy się podobni do kampera stojącego na podjeździe, zwłaszcza jeśli pracujemy przy stanowisku, które nie wspiera naturalnych ruchów naszego ciała.

Zastanawiasz się, dlaczego twój mózg jest zamglony?
Zdjęcie: Maverick Height Adjustable Table

Kiedy krew nie krąży prawidłowo, masz mniej tlenu w miejscu, w którym zachodzi proces myślenia.

Ruch pomaga zmaksymalizować osobistą produktywność. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o dodawaniu energii w biurze poprzez ruch.

Korzyści z ruchu w biurze

Ruch jest niezbędny do nauki, ponieważ pobudza nasze funkcje umysłowe. Kiedy się ruszasz, krew płynie do mózgu.

Zmiana pozycji zmniejsza obciążenie konkretnych punktów ciała i minimalizuje nacisk na stawy.

Badanie, w którym zaleca się, by "mniej siedzieć, więcej się ruszać", dostępne jako abstrakt w National Institutes of Health, zauważa, że korzystanie z aktywnych stanowisk pracy zmniejsza poziom zmęczenia i dyskomfort w dolnej części pleców.

Badanie, przeprowadzone na sześciu uniwersytetach w Hiszpanii, wykazało, że samo zmniejszenie "niewystarczającej aktywności fizycznej" o 10 minut przyniosło korzyści zdrowotne. Zalecono zwiększenie ruchu do dwóch godzin dziennie.


Zdjęcie: Energetyzuj swoje biuro za pomocą ruchu z Humanscale Office Ergonomics

Oto proste sposoby na dodanie ruchu w biurze i promowanie dobrego samopoczucia pracowników.

  • Dostarcz ergonomiczne krzesła, które utrzymują ciężar ciała i pozwalają na naturalne ruchy.
  • Używaj biurek z regulacją wysokości
  • Pomyśl o "90/10" - 90 minut w jednej pozycji, a następnie 10 minut ruchu
  • Zachęcaj do ćwiczeń rozciągających na stanowiskach pracy
  • Zachęcaj do ćwiczeń rozciągających przy stanowiskach pracy.
  • Umożliwiaj pracę w różnych miejscach, także poza biurem
  • Krótkie spacery w porze lunchu
  • Uczyń przerwy na wodę częścią dnia.
  • Zainstaluj bieżnię lub dwie, jeśli pozwala na to miejsce.
  • Raz lub dwa razy w miesiącu skorzystaj z usług masażystki, która wykona masaż krzesła.

Wysokiej jakości ergonomiczne krzesła, takie jak Humanscale Freedom Task Chair, są zaprojektowane z myślą o ruchu. Krzesło takie jak to automatycznie dostosowuje się do wagi użytkownika, włączając w to "system odchylania wrażliwy na wagę". Podłokietniki są regulowane, co pozwala na przyjęcie wygodnej postawy podczas pisania na klawiaturze i patrzenia na monitor.

Zdjęcie: Krzesło Humanscale Freedom

Biurka takie jak Maverick Height Adjustable Desk są przydatne w biurach zarządu, recepcjach lub przy wspólnych powierzchniach roboczych. Pracownik może siedzieć przy biurku o odpowiedniej dla siebie powierzchni lub podnieść biurko i stać, aby zmienić pozycję.

Spraw, aby ruch stał się częścią kultury biurowej

Więcej ruchu w biurze oznacza również, że będziesz musiał zaufać pracownikom, że będą zachowywać się odpowiedzialnie i przejmować odpowiedzialność za osiąganie swoich celów. Nie oczekuj, że będziesz zaglądał im przez ramię i mikrozarządzał ich pracą.

Pozostań w kontakcie. Ustal terminy, których muszą dotrzymać, niezależnie od miejsca, w którym się znajdują.

Zdjęcie: AIS Height Adjustable Table (stół z regulacją wysokości)

Pandemia Covid-19 wprowadziła chaos w środowisku biurowym, kiedy wydano polecenie pozostania w domu, a znajome miejsce pracy nagle się zmieniło. Wirtualne spotkania stały się normalne i oczekiwane.

Jeśli masz pracowników, którzy chcą siedzieć przy swoich stanowiskach pracy, a następnie tymczasowo zmienić lokalizację na inną część biura, taka forma ruchu może być zdrowa. Jeśli ktoś chce wrócić do domu wcześniej i tam zakończyć dzień pracy, lub nawet w parku, to może to być pomocny sposób na zminimalizowanie stresu.

Smartfon sam w sobie jest niesamowitym narzędziem komunikacji z jego dostępem do platform mediów społecznościowych, które pozwalają na wideo i wiadomości tekstowe do aktualizacji i raportów postępu z dowolnego miejsca z sygnałem wi-fi.

Ruch nie oznacza braku produktywności lub pomijania się w pracy.

Planowanie przestrzeni jest niezbędne


Zdjęcie: AIS Day to Day Powerbeam

Zespół 2010 Office Furniture wie, że biuro to nie tylko zbiór użytecznych mebli. Pomoże Ci zaaranżować przestrzeń roboczą tak, aby energetyzować biuro ruchem, promować zdrowie, produktywność i skuteczną komunikację.

Podziel się swoimi potrzebami w zakresie projektowania biura i planowania przestrzeni z 2010 Office, aby uzyskać układ, który najbardziej efektywnie odpowiada Twoim potrzebom.

2010 Office Furniture zaopatruje najbardziej wyróżniające się firmy w południowej Kalifornii, od dużych korporacji i prestiżowych uniwersytetów po wiodące organizacje non-profit w Los Angeles County, Orange County i Inland Empire.

Skontaktuj się z 2010 Meble biurowe i podzielić się swoimi przemyśleniami.

Czytaj także: Social Distancing Tips and Adjusting to the Realities of Covid-19 in the Office
Zdjęcie główne: AMQ Kinex WorkstationsResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers: AMQ Solutions, OFS, Maverick Desk, Humanscale & AIS


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog