Blog

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Ergonomiczne: Jaka jest idealna wysokość dla krzesła do biurka?

Maj 27, 2021 | Najlepsze meble biurowe Najlepsze meble biurowe

Ergonomiczne krzesła biurowe są niezbędne w każdym miejscu pracy, aby zapewnić, że pracownicy nie będą cierpieć z powodu bólu ciała, zwłaszcza podczas pracy przez dłuższy czas. Te krzesła są zaprojektowane, aby wspierać swoje ciało i mają funkcje, które są zwykle niedostępne z tańszych nieergonomicznych krzeseł.

Ale nie powinieneś kupować po prostu każdego ergonomicznego krzesło do biurkaTrzeba też znaleźć odpowiednią wysokość. Jeśli krzesło nie jest dostosowane do wzrostu pracownika, prawdopodobnie doświadczy on tych samych problemów, co osoby pracujące na krześle nieergonomicznym.

Ważne jest, aby wysokość krzesła mogła być dobrze dopasowana do budowy pracownika i aby czuł się on komfortowo podczas pracy.

Czy istnieje idealna wysokość krzesła biurowego?

Idealne krzesło biurowe to takie, w którym odczuwasz zmniejszone negatywne skutki siedzenia przez długie godziny na udach, barkach, szyi i ramionach.

Idealna wysokość fotela nie powinna być stała. Powinna być dobrze regulowana w zależności od ciała danej osoby. Najlepszym sposobem na określenie, czy wysokość krzesła jest właściwa, jest sytuacja, gdy Twoje przedramiona znajdują się na tej samej wysokości co biurko. Łokcie powinny być w otwartym kącie 90 - 110 stopni. Stopy powinny dotykać podłogi, a kolana być zgięte pod kątem 90 stopni.

Wysokość siedziska 19-21 cali od podłogi jest zazwyczaj wystarczająca dla większości ludzi, ale regulowana wysokość krzesła pozwala pracownikowi dostosować je jeszcze bardziej, aby było dla niego odpowiednie.

Obliczanie idealnej wysokości krzesła przy biurku

Oto jak można obliczyć idealną wysokość krzesła do biurka dla siebie:

Stopy powinny mocno dotykać podłogi

Ustaw dźwignię wysokości fotela tak, aby stopy całkowicie dotykały podłogi, a kolana były zgięte pod kątem 90 stopni. Uważaj, aby nie przesadzić z obniżaniem krzesła, ponieważ może to spowodować nacisk na kości w okolicy pośladków.

Szybszym sposobem na znalezienie właściwej wysokości jest stanięcie przed krzesłem i wyregulowanie jego wysokości do momentu, gdy zobaczysz górną część siedziska tuż pod kolanem.

Przedramiona powinny być równoległe do biurka

Upewnij się, że Twoje przedramiona znajdują się na odpowiedniej wysokości. Możesz podnieść wysokość siedziska do momentu, gdy łokcie będą tworzyły kąt rozwarty 90 - 110. Możesz jeszcze trochę zwiększyć wysokość, aż przedramiona będą równoległe do biurka lub lekko nachylone w jego kierunku.

Po ustawieniu właściwej wysokości siedziska, ramiona powinny być bardziej rozluźnione, powinieneś czuć się bardziej komfortowo, a nadgarstki powinny znajdować się w neutralnej pozycji. Prawidłowa postawa zmniejsza zmęczenie ramion i zapobiega wielu urazom związanym z powtarzającym się napięciem (RSI), takim jak zespół cieśni nadgarstka.

Inne czynniki ergonomiczne

Nie wszystko jest winą Twojego krzesła. Możesz również chcieć przyjrzeć się innym meblom biurowym. Ważne jest również, aby inne meble dokładnie odpowiadały wymiarom Twojego krzesła.

Na przykład: Jeśli Twoje nogi nie mieszczą się pod biurkiem, biurko jest dla Ciebie zbyt niskie. Być może trzeba będzie umieścić biurko na pionach lub poszukać biurka o odpowiedniej wysokości lub biurka o regulowanej wysokości.

Jeśli siedzisz wygodnie, ale musisz podnieść ręce, aby dosięgnąć blatu i klawiatury, oznacza to, że Twoje stanowisko pracy jest zbyt wysokie. Musisz poszukać sposobu na obniżenie blatu. Możesz zaopatrzyć się w podstawkę pod klawiaturę, dzięki której będziesz mógł ją przynajmniej obniżyć, lub dostosować wysokość krzesła tak, aby przedramiona były równoległe do biurka, a następnie użyć podnóżka dla stóp.

Szukasz świetnego ergonomicznego krzesła do swojego domowego biura lub miejsca pracy? Kupuj je tylko od zaufanych komercyjnych krzesła biurowe dystrybutorów takich jak Arenson Office Furniture San Diego.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog