13 wskazówek dla osób kupujących samochód po raz pierwszy

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli jesteś na rynku, aby kupić samochód po raz pierwszy, istnieje wiele do rozważenia poza kolor tapicerki wnętrza, to na pewno. To może być zastraszające, więc aby pomóc Ci wyjść zwycięsko z dealera lub Craigslist odsprzedaży króliczej nory, jesteśmy zaokrąglanie w górę 13 wskazówek, które musisz wiedzieć, aby można wylądować swój wymarzony zestaw kół.

 

Miej otwarte opcje

Przede wszystkim rozważ kilka modeli, które mogą się sprawdzić, a następnie rozważ zalety i wady każdego z nich. Nie podejmuj żadnych szybkich decyzji.

 

Nie kupuj przy pierwszej wizycie

Dealerzy zawyżają ceny i chcą Cię sprzedać podczas pierwszej wizyty na działce. Ustal, że jesteś wymagającym konsumentem, a będziesz w stanie uzyskać lepszą ofertę.

Rozsądnie zaplanuj swój zakup

Dealerzy pracują z miesiąca na miesiąc i często godzą się na niższe oferty pod koniec miesiąca, aby spełnić swoje limity. Są one również znacznie mniej zajęty w dni powszednie, więc sprzedawcy mogą być bardziej prawdopodobne, aby zaoferować wielką ofertę wtedy, a nie w godzinach szczytu weekendu.

 

Skonsultuj się z wszystkimi ekspertami

Internet jest pełen ocen, recenzji i insider scoops. Istnieje mnóstwo stron internetowych, które zawierają szczegółowe oceny i recenzje użytkowników, takich jak Kelley Blue Book lub Edmunds, a także fora, na których konsumenci omawiają niezbędne informacje na temat nowych i używanych modeli samochodów. Czy były jakieś wycofania z rynku? Czy samochód, który rozważasz, radzi sobie ze śniegiem tak dobrze, jak myślisz, że powinien? Przeszukaj sieć, aby się tego dowiedzieć.

 

Wykorzystaj maksymalnie swój używany samochód

Kupno używanego samochodu to świetny sposób na zaoszczędzenie, ale wymaga sporo pracy. Znalezienie najlepszego samochodu dla Ciebie oznacza sortowanie wśród ogromnej ilości potencjalnie nieodpowiednich samochodów. Zapoznaj się z listą samochodów używanych Carfax, aby zobaczyć, co oferują różni dealerzy.

Craigslist ma również mnóstwo używanych samochodów od prywatnych sprzedawców. Uzyskaj raport Carfax historii pojazdu, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat historii własności, odczytów, zapisów serwisowych i historii wypadków.

Przed pociągnięciem za spust używanego samochodu, dobrze jest skontaktować się z mechanikiem, aby przeprowadzić pełną, dogłębną kontrolę.

kluczyk

Sprawdź samochód osobiście

Kupując używany samochód, zawsze oglądaj go osobiście - i to za dnia! Upewnij się, że panele nadwozia pasują do siebie, podnieś maskę i zajrzyj do środka, aby sprawdzić stan tapicerki.

Wybierz się na jazdę próbną

Niezależnie od tego, czy kupujesz samochód używany, czy też świeżo po wyładunku kontenera, bez względu na wszystko wybierz się na jazdę próbną. Prowadź samochód tak, jak byś to robił, gdyby był Twój. Wypróbuj tempomat. Zagraj z audio i AC. Przetestuj odchylane siedzenia. Zrób to wszystko.

Poznaj rynek

Jeśli jesteś zainteresowany złożeniem oferty na używany samochód, zapoznaj się z Kelley Blue Book's Fair Purchase Price, aby zobaczyć, za co sprzedawane są porównywalne samochody.

Zastanów się, co jest dla Ciebie ważne

Na przykład, czy oszczędność paliwa jest dla Ciebie najważniejsza? Czy chcesz jeździć samochodem elektrycznym? Zastanowienie się nad swoimi priorytetami pomoże Ci w przytłaczającym poszukiwaniu odpowiedniego modelu.

Oceń swoje potrzeby transportowe

Rozważ samochody, które mogą zaspokoić Twoje potrzeby. Czy będziesz korzystać z samochodu codziennie? Jeśli tak, pomiń kabriolet. Czy będziesz używać go do przewożenia drogich przedmiotów, takich jak pudła lub ciężki sprzęt sportowy? Nie decyduj się na mini!

Ustal budżet

Ustal budżet w oparciu o to, na co możesz sobie pozwolić w każdym miesiącu. Według Jeffa Ostroffa, założyciela i dyrektora generalnego CarBuyingTips.com, jeśli kupujesz nowy samochód, powinieneś być w stanie wpłacić 20 procent zalicz ki w momencie zakupu i spłacić samochód w ciągu 48 miesięcy. Jeśli to czuje się poza zasięgiem, rozważyć trzyletni samochód używany.

Przy ocenie należy wziąć pod uwagę wszystkie koszty związane z samochodem, takie jak ubezpieczenie, konserwacja, nieprzewidziane naprawy i zużycie paliwa. Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, ile możesz wydać na sfinansowanie lub wzięcie w leasing nowego samochodu, zapoznaj się z arkuszem kalkulacyjnym Federalnej Komisji Handlu.

Dowiedz się więcej o kredytach

Jeśli zamierzasz zaciągnąć kredyt, zdecyduj, który z nich jest dla Ciebie najbardziej odpowiedni. Bezpośrednie finansowanie samochodu polega na zaciągnięciu kredytu w banku lub unii kredytowej. Gdy podpiszesz umowę z dealerem na zakup nowego samochodu, wykorzystasz pożyczkę od kredytodawcy, aby za niego zapłacić. To pozwala Ci rozejrzeć się za najlepszymi warunkami przed zakupem pojazdu, a także oznacza, że będziesz miał pełne zrozumienie warunków kredytu podczas zakupów.

Z drugiej strony, finansowanie przez dealera oznacza zawarcie umowy bezpośrednio z dealerem.

Bądź ostrożny przy finansowaniu przez dealera! Wielu dealerów oferuje programy motywacyjne dla potencjalnych nabywców, ale są oni również znani z zawyżania stóp procentowych.

Należy zwrócić uwagę na kwotę kredytu, stopę procentową (roczna stopa procentowa pobierana przez kredytodawcę), długość kredytu i drobny druk, np. czy istnieje okres karencji dla spóźnionych płatności. Nie bierz pierwszej oferty, jaką dostaniesz; rozejrzyj się.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu samochodowym

Koszt ubezpieczenia samochodowego zależy od lokalizacji, historii jazdy i stanu samochodu. Istnieje wiele narzędzi, które pomogą Ci znaleźć odpowiednie pokrycie, ale ostatecznie będziesz decydować o nim w oparciu o planowane wykorzystanie i to, co chcesz pokryć w razie wypadku.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz