Biuro przyjazne zwierzętom: Czy to jest to, czego potrzebuje Twoja firma?

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Sekretem sprawnie działającej i dobrze funkcjonującej maszyny jest jakość i dobre samopoczucie jej części. Tak samo jest w przypadku Twojej firmy, której poszczególne części tworzą pracownicy. Od osoby na recepcji po kierownika podejmującego wszystkie ważne decyzje - każdy odgrywa rolę w utrzymaniu firmy w ruchu. Prowadzenie dobrej działalności gospodarczej oznacza jednak zatrudnianie wydajnych pracowników. A stworzenie wydajnych pracowników oznacza dbanie o ich dobre samopoczucie. Dzisiejsza kultura korporacyjna charakteryzuje się szybkim tempem, zaciętością i wysokim poziomem presji. W obliczu rosnących wymagań i ostrej konkurencji pracownicy są bardziej podatni na stres i zniechęcenie, dlatego prawdopodobnie przydałoby im się trochę TLC. Jeśli jeszcze tego nie rozważałeś, biuro przyjazne zwierzętom może Ci w tym pomóc!

Biuro przyjazne zwierzętom może być dla Ciebie

Nowoczesne biura bardziej dbają o równowagę między życiem zawodowym a prywatnym swoich pracowników. Wiele z nich przekształca swoje biura w środowisko bardziej przyjazne zwierzętom, pozwalając swoim pracownikom i personelowi na przyprowadzanie swoich pupili do pracy. Nic dziwnego, że liczne badania wykazały, że ludzie są bardziej zadowoleni, gdy ich futrzani towarzysze są z nimi w pracy. Większość zgadza się, że posiadanie zwierząt w pobliżu prowadzi do poprawy środowiska biurowego, lepszego morale i większej motywacji do dłuższej pracy.

Biuro przyjazne zwierzętom sprawia, że pracownicy są w pracy

Jedno z badań wykazało, że w porównaniu z poprzednimi pokoleniami, millenialsi zawierają małżeństwa w starszym wieku. Ci młodzi profesjonaliści bardziej skupiają się na budowaniu swojej stabilności finansowej, zanim się z kimś zwiążą. Co ciekawe, coraz więcej osób adoptuje zwierzęta domowe, prawdopodobnie jako substytut lub rekompensatę za romantycznego partnera. Pracownicy wychodzą z pracy, czasem wcześniej, aby zająć się swoimi psami i kotami, niezależnie od tego, czy skończyli swoje zadanie, czy nie, aby je nakarmić, wyjść na spacer i pobyć ze swoimi pupilami. Zezwalając pracownikom na przyprowadzanie swoich futrzanych przyjaciół do pracy, uwalniasz ich od konieczności punktualnego wracania z nimi do domu. Ponadto będą oni bardziej zmotywowani do ukończenia pracy zgodnie z zadaniem, a nie na czas. W rezultacie pracownicy będą mieli większą wydajność i produktywność.

Biuro przyjazne zwierzętom pomaga budować relacje

Pracownicy mają tendencję do bycia bardziej zestresowanymi i zmęczonymi już w porze lunchu - szczególnie w bardziej pracowite i wyczerpujące dni. Wpływa to na ich wydajność, a także nastrój i sposób bycia. Jednym z kluczowych czynników wpływających na stres pracowników są ich relacje ze współpracownikami i sposób, w jaki z nimi współdziałają. Posiadanie zwierząt domowych w pobliżu jest świetnym sposobem na przełamanie lodów wśród pracowników, może wywołać pozytywne rozmowy, pomóc ograniczyć plotki biurowe oraz budować koleżeństwo i relacje między pracownikami.

Biuro przyjazne zwierzętom domowym tworzy pozytywne środowisko pracy

Zwierzęta domowe to także świetny sposób na poprawę nastroju w biurze, zwłaszcza w środowiskach pracy, w których panuje duża presja. Kiedy wymagania są wysokie i konkurencja staje się nieco ostrzejsza, pracownicy muszą pracować ciężej, aby sprostać wymaganiom firmy. Podczas długiego dnia intensywnej współpracy między zespołami i pracownikami obecność głupiego, sympatycznego i ujmującego zwierzaka może pomóc w złagodzeniu stresujących sytuacji i rozładowaniu napięcia w biurze.

Poznanie potrzeb pracowników i znalezienie sposobów na zmniejszenie ich stresu będzie miało dla nich duże znaczenie. Stworzenie w biurze środowiska przyjaznego zwierzętom jest zdecydowanie jednym ze sposobów i może przynieść wiele pozytywnych korzyści, które sprawią, że biuro stanie się szczęśliwszym i zdrowszym miejscem pracy. Jeśli rozważasz zaproszenie zwierząt domowych do biura, upewnij się, że są one przyjazne i dobrze wyszkolone. Mimo że kochamy zwierzęta domowe, mogą one czasem stanowić zagrożenie, jeśli nie są dobrze wyszkolone, zwłaszcza w tak ruchliwym miejscu jak biuro.

Przeczytaj także: Strefy pracy wolne od urządzeń: Czy to jeszcze możliwe?

Źródła zdjęć: HON


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog