Jaką szafę kartotekową wybrać?

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Szafy kartotekowe to meble, które pozwalają zapewnić w danym biurze czy gabinecie porządek i organizację dokumentacji. Ponadto umożliwiają łatwy dostęp do konkretnych dokumentów i akt. Bez nich trudno byłoby funkcjonować wszelkim organizacjom, gdzie prowadzi się rozmaite ewidencje, jak rejestracja pacjentów w przychodniach. Same szafy kartotekowe są dostępne w różnego rodzaju rozmiarach, które są właściwe do gabarytów przechowywanej dokumentacji. Do najpowszechniejszego formatu należy oczywiści A4, jednak znajdziemy również szafy dostosowane do formatu A5, A6 itd. Co jeszcze warto wiedzieć o szafach kartotekowych?

Brak zorganizowanej odpowiednio przestrzeni roboczej w uciążliwy sposób utrudnia pracownikom koncentrację. Prowadzi to szybko do obniżenia wydajności i spadku produktywności. Wszelkie rodzaju dokumenty są najczęstszym źródłem bałaganu w wielu miejscach pracy. Każde, chcące sprawnie działać biuro powinno wprowadzić skuteczny system składowania dokumentów tak, aby pracownicy wiedzieli gdzie przechowywane są ważne dokumenty. Rozwiązanie to znacznie ułatwia proces dotarcia do dokumentów w razie potrzeby. Meblicante oferuje bogaty zestaw szaf kartotekowych na dokumenty, pomagające przedsiębiorstwom dbać o porządek. Oferowane szafy dostępne są w różnych rozmiarach, wzorach i wykończeniach, sprawiając, że każdy znajdzie mebel stosowny do jego wymagań.

Gdzie są potrzebne szafy kartotekowe?

Z tej racji, że szafy kartotekowe wykorzystywane do przechowywania dokumentacji osobowej używa się ich w placówkach medycznych do prowadzenia ewidencji pacjentów w sposób niezwykle praktyczny. Tak więc oferta szaf kartotekowych jest głównie skierowana do gabinetów lekarskich, placówek medycznych oraz edukacyjnych. Jednakże dzięki właściwym modyfikacjom mogą one również zostać użyte innych pomieszczeniach. Warto również dodać, że kartotekowe szafy wykonane są z blachy stalowej, malowanej proszkowo. Kolejnym udogodnieniem jest możliwość zastosowania specjalnego mechanizmu, który pozwala na wysunięcie tylko pojedynczej szuflady.

Co warto wiedzieć przed zakupem?

Zanim zamówimy odpowiednią szafę kartotekową, warto zastanowić się nad tym, jakiego formatu dokumenty będą w niej przechowywane oraz w jakich ilościach. Równie ważne jest określenie jakiego rodzaju powierzchnią dysponujemy, co pozwoli na dobranie właściwego wymiaru szafek. Takie podejście pozwoli nam znaleźć idealną szafę do naszych potrzeb oraz warunków. Warto dodać, że większość opisywanych mebli wyposażona jest w mechanizm, który zapobiega przewróceniu się szuflad, gdy te są otwarte. Mogą być one również wyposażone w centralny system blokowania, pozwalający na szybkie i łatwe zamknięcie na klucz wszystkich.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog