Projektowanie przestrzeni biurowej dla zaangażowanych pracowników

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Projektowanie przestrzeni biurowych w taki sposób, aby angażowały pracowników jest niezwykle ważne. Firmy, które mają zaangażowanych pracowników mają przewagę konkurencyjną nad firmami, które walczą o podniesienie morale.

Wyobraź sobie swoje biuro jako centrum, w którym Twój zespół czuje się komfortowo, jest wyposażony i pełen energii. Dzisiejsze biuro może być zaprojektowane zarówno dla pełnoetatowych pracowników pracujących w biurze, jak i dla tych, którzy wybierają zdalną lokalizację.

Oto kilka szybkich wskazówek:

Wyrzuć to, co nudne, zaplanuj maksymalną ilość światła i użyj wysokiej jakości mebli, które sprzyjają dobremu samopoczuciu.

Spójrz świeżym okiem na swoją przestrzeń dzięki tym pomysłom i wskazówkom dotyczącym inspiracji biurowych.


Zdjęcia: OFS, National & Stylex

Weź pod uwagę przejrzystość i kolor przy projektowaniu przestrzeni biurowej

Powiedz "nie" bałaganowi, stosując eleganckie projekty i stanowiska pracy z dużą ilością miejsca do pracy i przechowywania osobistych rzeczy.

Stwórz dobrze zdefiniowane przestrzenie na spotkania zespołu, miejsca do pracy indywidualnej i zachęcające miejsca do odpoczynku oraz pozwól, aby przez przestrzeń przepływało dużo naturalnego światła, a kolory odświeżały ducha i ożywiały umysł.

Kolor wpływa na nasze wrażenie o otaczającym nas środowisku. To dlatego natura jest często tak przyjemna w odbiorze - żywe zielenie, błękitne niebo usiane białymi chmurami i zachody słońca malowane pastelowymi kolorami. Nawet szare niebo może mieć swój urok.

Wprowadź spójne poczucie koloru do biura.


Zdjęcie: National Mabel Seating

Care

Dobre samopoczucie i bezpieczeństwo pracowników nabrało nowego wymiaru. Spójrz na te zmiany. W latach ubiegłych, biurowe programy wellness zachęcały pracowników do ćwiczeń fizycznych i badania ciśnienia krwi. Ergonomia była kolejną częścią biurowego wellness, upewniając się, że pracownicy są odpowiednio wspierani na swoich stanowiskach pracy za pomocą ergonomicznych krzeseł i biurek o regulowanej wysokości.

Następnie pracownicy byli zachęcani do fizycznego ruchu w pracy: wstawania od biurka w regularnych odstępach czasu i pobudzania krążenia krwi poprzez spacery i rozciąganie.

W 2020 r. zamówienia Covid na pobyt w domu przyniosły zupełnie nowy nacisk na zdrowie. Ponieważ firmy powróciły do środowiska biurowego, hasłem przewodnim stało się zdystansowanie społeczne.

Teraz ważne jest, aby zaszczepić w pracownikach zdrową pewność siebie. Wykorzystaj niezbędne artykuły biurowe Covid do miejsca pracy, takie jak osłony na biurka i lady, wolnostojące panele i przegrody. Używaj ergonomicznych krzeseł i biurek z regulacją wysokości, aby promować dobrą postawę i redukować stres.

Twoi pracownicy będą wiedzieć, że inwestujesz w ich dobre samopoczucie fizyczne.

Ale ogólny stan zdrowia to coś więcej niż zdrowie fizyczne - to przyjemne otoczenie, które podnosi na duchu.


Zdjęcie: Skala 1:1 Stół Hot Spot

Komfort

Komfortowe środowisko biurowe utrzymuje stres na niskim poziomie, dzięki czemu ludzie mogą mieć wsparcie potrzebne do skupienia się na swojej pracy. Jeśli Twoje biuro ma nowoczesny wystrój, użyj kolorów, które dobrze się ze sobą komponują. Niebieski i żółty tworzą "żywą, ale przyjazną atmosferę", jak zauważono w The Upbeat Contemporary Office.

Daj pracownikom zakres ruchu, czyli pozwól im pracować w miejscach, które są dla nich najlepsze. Może to być praca przy wyznaczonym stanowisku przez kilka godzin, a następnie we wspólnym obszarze z wygodnymi siedzeniami.

Komfort to długa droga do tego, aby biuro stało się przyjazną przestrzenią do pracy i pobudzało wyobraźnię.

Kreatywność

Twój biznes, w zasadzie, jest podobny do każdego innego biznesu: istniejesz, aby rozwiązać problem dla swoich klientów, pomóc im osiągnąć ich cele, lub osiągnąć szczególne marzenie i kamień milowy w ich życiu.

Pamiętaj jednak przy projektowaniu przestrzeni biurowej, że sposób w jaki prowadzisz swoją działalność może się znacznie różnić od konkurencji. Sposób, w jaki Twój zespół tworzy rozwiązania wymaga kreatywności i innowacyjności. Zaplanuj i zaprojektuj biuro tak, aby wspierać kreatywne umiejętności rozwiązywania problemów, które Twój zespół wnosi na rynek.

Dzisiejsze meble pozwalają na wykorzystanie tego, co kiedyś było prozaiczne, jak boksy, i uczynienie z nich mile widzianego narzędzia.

Ciesz się, że każda przestrzeń biurowa ożywa dzięki określonemu celowi.


Zdjęcie: Stylex Yoom Lounge Sofa

Współpraca

Przestrzeń biurowa, która jest wypełniona pozytywną energią, sprzyja współpracy.

Dobrze znasz to otoczenie. Ludzie przychodzą na spotkania zespołu, prowadzą dialog, konstruktywnie dzielą się pomysłami, grzecznie słuchają i dochodzą do konsensusu, w którym wspólnie podejmują działania. Następnie wracają do swoich odległych miejsc.

Dobra, wyhamuj fantazję.

Rzeczywistość jest taka, że współpraca może być konieczna, ale może być nieuporządkowana.

To, że pracujecie razem, nie oznacza, że wszystkie strony zgadzają się z kierunkiem, w jakim płyną pomysły. Łączenie różnych perspektyw może prowadzić do nieporozumień, ponieważ jest to naturalna część dochodzenia do rozwiązań.

Zdrowe zespoły uczą się, jak pracować nad tymi nieporozumieniami, szanując jednocześnie wkład każdej ze stron.

Otoczenie Twojego biura powinno wspierać współpracę i potrzebę omawiania trudnych kwestii.

Upewnij się, że podczas projektowania przestrzeni biurowej zdefiniowałeś obszary, w których odbywają się spotkania i sprawiłeś, że atmosfera sprzyja dyskusji, która płynie. Możesz mieć różne zdefiniowane przestrzenie spotkań, nawet jeśli biuro nie jest duże i rozległe. Użyj najnowszych ścian architektonicznych dla przestrzeni konferencyjnych, gdzie potrzebna jest ciężka dyskusja, a także oddzielnej przestrzeni, która jest bardziej salonowa dla mniej stresującej atmosfery.

Używaj wysokiej jakości ergonomicznych krzeseł, które wspierają ruchy każdej osoby. Stoły są eleganckie, ale oferują miejsca do robienia notatek i ustawiania laptopów bez przeszkadzania.

Rozpocznij projektowanie przestrzeni biurowej

Przywództwo nadaje ton pozytywnej kulturze i komunikacji pomiędzy działami i poszczególnymi osobami. Planując swoje biuro dobrze jest częścią kultury, że można ustanowić.

Zespół 2010 Office Furniture jest gotowy, aby poprowadzić Cię w tworzeniu i wdrażaniu planu.

Przeczytaj także: Jak sprawić, by miejsce pracy było bardziej życzliwe i opiekuńcze
Zdjęcie główne: Stylex
Materiały i specjalne podziękowania dla producentów poszczególnych produktów: OFS, National, Scale 1:1 & Stylex


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog