Ostateczny przewodnik do czyszczenia domu w godzinę

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Czy kiedykolwiek dostałeś tekst "Będę u Ciebie za 30 minut", kiedy tymczasem Twój dom jest w kompletnym nieładzie? My też. Zbyt dobrze znamy to uczucie, gdy w pośpiechu starasz się uporządkować przestrzeń. Jakoś tak się dzieje, że nawet jeśli planujesz przyjęcie z wielomiesięcznym wyprzedzeniem, to i tak w ostatniej chwili musisz uporać się z obowiązkami. Koktajlowa sukienka, perły i gumowe rękawiczki to strój, który nie jest nam obcy.

Niebezpieczeństwo związane z tą niezbyt efektywną metodą sprzątania polega na tym, że często zapominasz o najważniejszych miejscach - brudnych naczyniach w zlewie, zabłąkanej kulce kłaczków lub pełnym koszu na śmieci w łazience (eek!). W dążeniu do uczynienia nas prokrastynatorami trochę bardziej zorganizowanymi, wymyśliliśmy najszybsze i najłatwiejsze sposoby na posprzątanie domu dla gości w pośpiechu. Czy masz 30 minut lub dwie godziny, mamy cię pokryte.

Jeśli masz tylko 30 minut

Panika pojawia się, gdy goście zapowiadają się na 30 minut przed czasem. Jeśli masz tylko pół godziny na posprzątanie domu, ogranicz się do niezbędnego minimum, które pozostawi największy efekt. Teraz nie jest czas iść do głębokiego czyszczenia. Zamiast tego, posprzątaj, odśwież, przyciemnij światła i zapal świecę zapachową (około 15 minut przed ich przybyciem). Oni nigdy nie będą wiedzieć, że rzeczywiście rzuciłeś wszystkie swoje bałagan w koszu tuż przed zadzwonili do drzwi.

Twoja lista zadań:

 • Posprzątaj wspólne obszary i upchnij poduszki (10 minut).
 • Wytrzyj umywalki i blaty w łazience i kuchni. Przełóż naczynia do zmywarki (10 minut).
 • Opróżnić kosze na śmieci i wynieść śmieci (5 minut).
 • Uzupełnij ręczniki dla gości, mydło i papier toaletowy. Zapal świece zapachowe i przyciemnij oświetlenie (5 minut).

Razem: 30 minut

sprzątanie

Jeśli masz jedną godzinę

Z godziną przed przyjęciem obiadowym, masz trochę więcej czasu, aby dostać się do najdrobniejszych szczegółów rzeczy - chwyć gumowe rękawiczki i skup się na powierzchniach, które są najbardziej prawdopodobne, aby być brudne: podłogi i toalety. Odkurz wszystkie powierzchnie i pościel łóżka - nigdy nie wiesz, kiedy Twoja sypialnia stanie się prowizoryczną szatnią.

Twoja lista zadań: Zrób wszystko inne, a potem to:

 • Odkurz lub pozamiataj podłogi (10 minut).
 • Wyczyść toaletę. Posprzątaj łazienkę (10 minut).
 • Wyczyść i odkurz wszystkie powierzchnie (5 minut).
 • Posłać łóżka (5 minut).

Razem: 30 minut.

Jeśli masz dwie godziny

Jeśli masz pełne dwie godziny na sprzątanie domu przed swoim soirée, są szanse, że zaplanowałaś to z wyprzedzeniem. Teraz jest czas, aby zakasać rękawy. Zacznij od obsługi każdego prania, które musi być zaadresowane: ręczniki dla gości, ręczniki do naczyń itp. Będą gotowe, gdy skończysz. Daj swoim podłogom prawdziwą sesję mopa, wyczyść swoją łazienkę od góry do dołu, wyczyść lodówkę - resztki gromadzą się po imprezie obiadowej i będziesz chciał zrobić miejsce - i uporządkuj szafę wejściową, aby zrobić miejsce dla wszystkich kurtek.

Twoja lista zadań: Zrób wszystko inne, a potem to:

 • Wyprać ręczniki i maty kąpielowe (5 minut).
 • Mop na podłogach. Wytrzyj listwy przypodłogowe (20 minut).
 • Wyczyść wannę i prysznic (10 minut).
 • Wyczyść lodówkę i mikrofalówkę (10 minut).
 • Uporządkuj szafę w przedpokoju (10 minut).
 • Wytrzyj wszystkie lustra (5 minut).

Razem: 1 godzina


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz