Rola oświetlenia biurowego w miesiącach zimowych

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Im krótsze stają się dni, tym dłuższy jest też czas, w którym w naszych biurach pali się światło. Eksperci nie mają przy tym wątpliwości, że właśnie w okresie zimowym właściwy dobór oświetlenia biurowego ma szczególnie duże znaczenie. To właśnie w tym czasie zdecydowana większość z nas musi zmagać się z uciążliwościami, jakie generuje brak dziennego światła.

​Gdy wstajemy do pracy, zwykle jest jeszcze dość ciemno, ciemności panują przy tym również, gdy późnym popołudniem wracamy do domu. Nie jest to czas, który wpływa dobrze na nasze zdrowie fizyczne, a i nasza kondycja psychiczna zdaje się cierpieć z tego powodu. Brak dziennego światła sprawia, że wzrasta nasza podatność na infekcje, częściej też zmagamy się z przeziębieniami. Trudniej jest też wprawić nas w dobry humor, nic więc dziwnego, że odpowiednio dobrane i właściwie zaprojektowane oświetlenie w domach i biurach może mieć na nas szczególnie korzystny wpływ.

oświetlenie do biura

Samo oświetlenie biurowe najczęściej dzielone jest na główne i miejscowe, te ostatnie jest przy tym często określane jako punktowe. Osoby, które zastanawiają się nad tym, jakimi cechami powinno charakteryzować się oświetlenie biurowe, w pierwszej kolejności powinny skoncentrować się na zaprojektowaniu oświetlenia głównego. Nie może być zresztą inaczej skoro to właśnie ono daje najwięcej światła, a jednocześnie sprawia, że cała przestrzeń biurowa jest oświetlona. Jeśli biuro ma tak zwany otwarty charakter, dobrym rozwiązaniem może okazać się zastosowanie świetlówek liniowych, które umieszcza się w podwieszanych sufitach. Nie jest to jednak rodzaj oświetlenia, który mógłby występować samodzielnie.

Oświetlenie główne jest wspomagane przez oświetlenie miejscowe. Te charakteryzuje się wysokim stopniem zróżnicowania, mamy więc do czynienia zarówno z lampkami i halogenami, jak i z produktami stosującymi technologię LED. Takie światło cieszy się zresztą popularnością nie tylko dlatego, że jest użyteczne, niemożliwa do zakwestionowania jest więc również charakterystyczna dla niego wygoda, bez trudu można je więc dostosować do indywidualnych potrzeb pracownika.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz