Zaprojektuj swoją przestrzeń biurową tak, aby uzyskać komfort mieszkania i profesjonalne wyniki

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Biuro to miejsce, w którym wykonujesz swoją pracę, a środowisko biurowe wpływa na to, jak dobrze będziesz ją wykonywać. Warto o tym pamiętać przy projektowaniu przestrzeni biurowej. Trendy w projektowaniu pomieszczeń o charakterze rezydencjalnym są sposobem na zapewnienie pracownikom komfortu, pobudzenie ich kreatywności i stworzenie środowiska zwiększającego produktywność.

Ale skąd wiadomo, że nowy projekt może się sprawdzić?

Przyjrzyjmy się nauce stojącej za połączeniem projektowania komercyjnego i mieszkaniowego.

Rozejrzyj się po swoim biurze i co zauważyłeś?

Jak dużo naturalnego światła przepływa przez przestrzeń? Jakie kolory są używane?

Udowodniono, że te elementy są ważne na różne sposoby podczas projektowania przestrzeni biurowej.

W połowie lat 80-tych XX wieku, pewien badacz, Roger Ulrich, chciał sprawdzić, czy istnieje związek pomiędzy środowiskiem w placówkach służby zdrowia a samopoczuciem pacjentów. Badał, czy piękno, w tym projekt i nastrój, wpływa na emocjonalne samopoczucie i stres fizjologiczny.

Rozdzielił uczestników na dwie grupy, z których część przebywała na jednym piętrze szpitala, a pozostali na innym. Jedna grupa patrzyła na zewnątrz swojego pokoju i widziała drzewa, podczas gdy inni mieli okna wychodzące na ceglany mur.

Pacjenci, którzy widzieli drzewa, a nie ścianę, potrzebowali mniej leków i zgłaszali lepsze samopoczucie niż ci, którzy mieli mur z cegły jako swój widok.

Różne elementy w Twoim otoczeniu będą miały wpływ na nastrój i poziom energii.

Zaprojektuj swoje biuro za pomocą kolorów

Kolory odgrywają kluczową rolę podczas projektowania przestrzeni biurowej. Istnieje subiektywna opinia na temat tego, które kolory wpływają na nastrój, ale są też kolory powszechnie akceptowane. Niebieski jest jednym z najbardziej popularnych kolorów na całym świecie. Więc jeśli masz biuro z różnorodną mieszanką kulturową, to niebieski może być kolorem jednoczącym.

Londyński Instytut Obrazu zapewnia przydatny wykres kolorów i opisuje emocje, które kolory wywołują. Niebieski jest kolorem zaufania, spokoju i pokoju, podczas gdy zielony przywołuje harmonię i naturę. Czerwony jest związany z emocjami od miłości do gniewu.

Zdjęcie: Friant Dash Workstation Table

Zaprojektuj swoje biuro za pomocą oświetlenia

Oświetlenie jest kluczowe zarówno w biurach firmowych, jak i domowych.

W fabryce odzieży, lepsze oświetlenie doprowadziło do 10% wzrostu produkcji i zmniejszenia liczby błędów o jedną trzecią. Kiedy projektujesz przestrzeń biurową, pozwól swojemu zespołowi mieć jak największy dostęp do naturalnego światła. Lampy i inne źródła światła na stanowiskach pracy powinny mieć odpowiednio skupione światło, aby nie było odblasków i sprzężeń.

Inną korzyścią płynącą z wpuszczenia naturalnego światła do przestrzeni roboczej jest to, że pomaga ono ludziom lepiej spać w nocy.


Zdjęcie: OFS Tangent Lounge

Zaprojektuj swoje biuro z uwzględnieniem układu i ruchu

W domu, pokoje lub obszary są wyraźnie przeznaczone do określonych celów. Kuchnia ma oczywiste przeznaczenie, podobnie jak sypialnia. Niektóre pokoje nie mają jasno określonych celów. Istnieją przestrzenie jadalne, ale nie tak wiele formalnych jadalni jak kiedyś. A w dzisiejszym świecie, pokoje dzienne i pokoje rodzinne rozmywają się w ich użyciu, jak również.

Domowe biuro służy do wykonywania pracy, zwłaszcza jeśli pracownik wykorzystuje tę przestrzeń do pracy zdalnej.

Jednak w naturalny sposób przechodzimy z jednego pokoju do drugiego, w zależności od tego, czego potrzebujemy. Możesz odbierać telefony w części biurowej, ale możesz czuć się bardziej komfortowo siedząc na kanapie podczas czytania raportu.

Tradycyjnie, w biurze oczekuje się, że będziesz siedział i pracował przy biurku przez kilka godzin dziennie. Pracę wykonuje się w jednym miejscu i pozostaje się w bezruchu, z wyjątkiem przerw na lunch i toaletę.

Biuro można zaplanować w taki sposób, aby miało cechy domu, dzięki czemu będzie zapraszać i motywować ludzi do jak najlepszego wykonywania pracy.


Zdjęcie: Friant My-HiteWorkstation, Allermuir Kin Chairs i Source International Laze Chair.

Kiedy projektujesz swoją przestrzeń biurową, weź pod uwagę abstrakcyjne nowoczesne biuro z różnymi odważnymi kolorami. Wszystko, od odrobiny nowoczesności w stylu mid-century do najnowszego wystroju, może pasować do tego projektu. Jest to świetne rozwiązanie dla zabawnych marek i firm, które chcą wprowadzić odrobinę energii.

Bardziej stonowane kolory są również możliwe, nawet w biurze, które ma otwarte ławki i boksy, ponieważ meble modułowe są dostępne w różnych kolorach.

Opcje rozmieszczenia są elastyczne. Rozważ posiadanie stacji roboczych dla każdego działu w jednym obszarze, podczas gdy siedzenia wypoczynkowe są dostępne w obszarze centralnym. Lub, w zależności od wielkości biura, w centralnej przestrzeni, takiej jak centrum, może znajdować się strefa wypoczynkowa, a stacje robocze na obwodzie.


Zdjęcie: HON Empower - stacje robocze z regulowaną wysokością

Jeśli zamierzasz przeprojektować biuro lub wprowadzić znaczące ulepszenia, poinformuj o tym pracowników i poproś ich o opinię, ponieważ to właśnie oni zostaną dotknięci zmianami.

Architekt Donald Rattner, autor książki "My Creative Space: How to Design Your Home to Stimulate Ideas and Spark Innovation", twierdzi, że należy zająć się kwestiami trwałości i bezpieczeństwa. Użyj produktów, które mają mieszkalnych odwołania, ale są wykonane z komercyjnych standardów produkcji.

Pozwól, aby meble biurowe 2010 pomogły

Uzyskaj odpowiedzi na swoje pytania dotyczące planowania przestrzeni biurowej i układów przez 2010 Meble biurowe. Zespół ma ponad 50 lat łącznego doświadczenia, obsługując korporacje, uniwersytety i rozwijających się przedsiębiorstw w całej południowej Kalifornii.

Skontaktuj się z nimi z pytaniami na temat potencjalnych projektów.

Czytaj także: Resimercial Office Furniture
Zdjęcie główne: OFS Ani Soft Seating
Resources & Special Thanks to Respective Product Manufacturers: Allermuir, Friant, HON, OFS & Source International


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog