Blog

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Złe nawyki podczas pracy w domu: 5, których musisz unikać

25 lutego, 2021 | Najlepsze meble biurowe Najlepsze meble biurowe

Rok 2020 przyniósł znaczące zmiany w naszym życiu, zwłaszcza w sposobie pracy. Na szczęście dla niektórych z nas, jesteśmy w stanie kontynuować nasze życie zawodowe w zaciszu własnego domu dzięki technologii i internetowi.

Dla wielu pracowników, praca zdalna była mile widzianą zmianą. Nie trzeba już tracić długich godzin na dojazdy i stanie w korkach, nie wspominając już o tym, jak wiele z naszego codziennego budżetu oszczędzamy na kosztach transportu, takich jak bilety autobusowe i koszty paliwa. Firmy również czerpią korzyści, ponieważ zmniejszają wydatki na wynajem powierzchni, media i inne rzeczy, które są wymagane do prowadzenia biura.

Zdecydowanie można powiedzieć, że praca zdalna nie jest już tymczasowym rozwiązaniem. To trend, który pozostanie na zawsze. Cieszymy się z elastyczności, jaką niesie ze sobą praca w domu. Jesteśmy odpowiedzialni za nasz harmonogram i ustalamy tempo pracy zgodnie z naszą wygodą.

Na początku może to być zabawna, nowatorska zmiana, ale w miarę jak praca w domu staje się nową normą, zacierają się również granice między życiem zawodowym a domowym, pozwalając na wyrobienie złych nawyków i obniżenie produktywności.

Przyglądamy się tym złym nawykom podczas pracy w domu i przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci poprawić zdrowie, samopoczucie i szczęście.

5 złych nawyków podczas pracy w domu

Nie utrzymywanie biurka i przestrzeni biurowej w czystości

W przeciwieństwie do biurka w pracy, Twoje biurko w biurze domowym służy jako wielofunkcyjna przestrzeń zarówno do pracy, jak i potrzeb domowych. Jeśli nie czyścisz go regularnie, staje się on nieinspirujący do pracy w biurze domowym.

Daj swojej stacji roboczej trochę miłości z głębokim czyszczeniem i utrzymać go w ten sposób. Posortuj przedmioty na biurku i wyrzuć niepotrzebne śmieci. Wytrzyj wszystkie powierzchnie i utrzymuj swój sprzęt do pracy w porządku.

Czyste biurko jest energetyzujące i inspirujące. Pomoże Ci się skupić i ostatecznie być bardziej produktywnym w swoich zadaniach.

Zapominanie o ruchu

Bezczynność jest już głównym problemem podczas pracy w biurze, a to podwaja się teraz, gdy pracujemy w domu. Bez konieczności dojeżdżania do pracy, a wszystkie spotkania odbywają się przy domowym biurku, ilość aktywności, którą wykonujemy codziennie drastycznie spadła.

Teraz nadszedł czas, aby przywrócić aktywność fizyczną do swojej codziennej rutyny. Wstań i poruszaj się przynajmniej przez kilka minut w każdej godzinie pracy. Wciśnij zestaw ćwiczeń rozciągających, aby zresetować swoje ciało.

Wykonywanie obowiązków jest również dobrą pracą dla ciała. Podlewanie roślin, mycie naczyń, zabawa z psem czy wynoszenie śmieci to zadania, które zajmują kilka minut, a które mogą pomóc Ci oderwać się od pracy i rozruszać ciało. Są to również przydatne zadania, które pomogą Ci utrzymać się na szczycie swojego życia domowego.

Zastępowanie każdego spotkania rozmową wideo

Chociaż wideokonferencje są świetnym zamiennikiem dla spotkań twarzą w twarz, ich zwiększone wykorzystanie doprowadziło do tego, co nazywa się "zmęczeniem zoomem".

Wynika to z tego, jak przetwarzamy informacje za pośrednictwem wideo. Podczas wideokonferencji jedynym sposobem na pokazanie, że zwracamy uwagę, jest patrzenie w kamerę. W prawdziwym życiu tak nie jest. Jak często podczas spotkania stoisz kilka metrów od kolegi i wpatrujesz się w jego twarz? Konieczność angażowania się w ciągłe wpatrywanie się jest niewygodna i męcząca; prowadzi więc do zmęczenia.

Ograniczaj spotkania wideo i angażuj się w bardziej tradycyjne rozmowy telefoniczne. Rozmawiaj tylko wtedy, gdy jest to konieczne lub od czasu do czasu wyłączaj kamerę.

Niewłaściwe stanowisko pracy

Czy Twoje stanowisko pracy i rozmieszczenie sprzętu jest zoptymalizowane pod kątem komfortu, wydajności i dobrego samopoczucia? Czy Twoje krzesło biurowe jest odpowiednie do długich godzin spędzanych przy biurku?

Posiadanie odpowiedniego fotela biurowego, który dostosowuje się do wzrostu i preferencji ciała, jest bardzo ważne dla długotrwałego komfortu i zapobiegania złej postawie. Dotyczy to również klawiatury, monitora i innych urządzeń biurowych.

A wysokiej jakości ergonomiczne krzesło zapewnia podparcie lędźwiowe dla dolnej części pleców i posiada regulację nachylenia siedziska, wysokości ramion i pozycji bocznej ramion. Zwróć uwagę na regulowane biurka aby utrzymać prawidłową wysokość, na której nadgarstki nie są zgięte podczas korzystania z klawiatury i myszy.

Jedzenie lunchu przy biurku

Są dni, kiedy jesteśmy tak obciążeni pracą, że decydujemy się siedzieć przy biurku aż do jej zakończenia. Jest to super łatwe, aby chwycić swój lunch i jeść przy biurku. To nie jest nowe zjawisko, czy pracujesz w biurze lub w domu. Ale nie jest to zdrowe.

Przerwa na lunch z dala od biurka nie tylko pomaga Ci się poruszać, ale także utrzymać porządek na biurku. Daje to również Twojemu mózgowi bardzo potrzebną przerwę od pracy, pozwalając Ci na ponowne skupienie się później po południu, kiedy wznawiasz pracę.

Jest to kilka złych nawyków podczas pracy w domu, których należy unikać, aby pomóc Ci poprawić swoją produktywność i zdrowie. Pamiętając o nich, będziesz w stanie skutecznie zrównoważyć swoje życie zawodowe i domowe oraz zachować produktywność.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog