Czy dywan w biurze się opłaca?

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Dekorując prywatny gabinet czy wspólną przestrzeń biurową, w pewnym momencie musimy zmierzyć się z koniecznością aranżacji podłogi. Częstym dylematem pojawiającym się w głowie osoby urządzającej wnętrze biurowe jest to, czy zdecydować się na dywan, a może wykładzinę? Dzisiaj skupimy się na zaletach i wadach charakteryzujących oba rozwiązania tak, żebyś mógł znaleźć jak najlepszą opcję do swojego biura.

W zdecydowanej większości dzisiejszych pomieszczeń biurowych dominują wykładziny i panele. Wykorzystuje się je głównie ze względów praktycznych, lecz istotne są również walory dekoracyjne. Chodzi o to, że wykładziny świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu na przestrzeni odwiedzanej przez dużą liczbę gości. Właśnie z tego powodu firmy rezygnują z kupowania dywanów, które powszechnie uważa są za mało praktyczne rozwiązanie. Czy aby na pewno?

Charakterystyka dywanu

Dywany prezentują się pięknie, jednak zimą i jesienią narażone są na liczne zabrudzenia. Niestety w otwartej przestrzeni biurowej tego rodzaju nakrycie podłogi może się nie sprawdzić. Dywan szybko ulegnie zniszczeniu i zanieczyszczeniu. Inaczej jednak wygląda sprawa w prywatnych gabinetach prezesów lub dyrektorów, gdzie natężenie ruchu jest znacznie mniejsze. Wówczas można skorzystać z reprezentacyjnych dywanów, odpornych na ścieranie i łatwych w czyszczeniu.

Charakterystyka wykładziny

Tego rodzaju pokrycie podłóg biurowych czyści się bez żadnych problemów. Wykładzina pokrywa jednolicie całą powierzchnię pomieszczenia, co jest szczególnie ważne, gdy sama podłoga nie należy do zbyt atrakcyjnych. Dodatkowo posiada ona właściwości wyciszające pomieszczenia, ponieważ jej włókna rozpraszają dźwięki. Wykładzina jest również odporniejsza niż dywan na uszkodzenia mechaniczne, dlatego lepiej się sprawdzi w przestrzeniach biurowych. Wykładzina jest zwyczajniej bardziej praktyczna.

Czym się kierować przed zakupem wykładziny?

Odpowiedź jest prosta – przede wszystkim jakością. Wybierając wykładzinę biurową powinniśmy zdecydować się na produkt wykonany z materiałów jak najwyższej jakości, przeznaczony właśnie do użytku publicznego i zrobiony przez profesjonalną firmę. Normalne wykładziny dywanowe używane w domach, są zdecydowanie mniej odporne i znacznie łatwiej poddają się szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych. Teraz należy się zastanowić, jaki rodzaj wykładziny sprawdzi się w naszym biurze najlepiej. Do wyboru mamy takie opcje, jak płytki dywanowe, PCV oraz tradycyjne wykładziny dywanowe, które przeznaczone są do większych powierzchni użytkowych. Równie ważny jest oczywiście wygląd produktu, dlatego zwracaj uwagę na takie rzeczy, jak wzór i kolor. Powinien być spójny ze stylem, w jakim biuro zostało zaaranżowane.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz