Wybieramy rolety i żaluzje do biura

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Urządzasz właśnie biuro i przed Tobą konieczność podjęcia decyzji o zakupie przesłon okiennych? Odpowiednia przesłona jest bardzo ważna, ponieważ bez niej niemożliwym byłoby wykonywanie obowiązków przy komputerze w wyjątkowo słoneczne dni. Do wyboru mamy rolety i żaluzje, które są doskonałym sposobem na zaciemnienie biura w okresie wiosenno-letnim.

Warto pamiętać, że rolety, jakie wybierzemy do biura muszą spełniać ściśle określone kryteria. Chodzi to, że poza funkcją reprezentatywną i dekoracyjną, powinny być one łatwe w utrzymaniu w czystości, proste w montażu i ewentualnym demontażu, nieskomplikowane w obsłudze oraz odporne na intensywną eksploatację. W końcu do przestrzeni biurowych kupujemy wyposażenie, które ma nam służyć przez lata. Jeśli zdecydujesz się na pierwsze lepsze przesłony wewnętrzne, to możesz spodziewać się dodatkowych kosztów i problemów. A oto, co oferuje rynek.

Żaluzje

Ten typ przesłon to w zasadzie najpopularniejsza opcja jeśli chodzi o wnętrza biurowe. Te aluminiowe stanowią już swoistą klasykę biurową. Wiąże się to z faktem, że materiał ten jest odporny na promienie słoneczne i świetnie radzi sobie nawet w trudnych warunkach atmosferycznych. Jego zaletą jest więc to, że nie płowieje i bardzo dobrze znosi nawet wieloletnią, częstą oraz intensywną eksploatację. Należy również podkreślić, że aluminiowe lamele są też wyjątkowo łatwe w pielęgnacji. Otóż wystarczy przetrzeć je lekko od czasu do czasu wilgotną szmatką lub gąbką, żeby cieszyć się czystą przesłoną okienną. Dodatkowo, można je zamontować albo inwazyjnie do ściany bądź sufitu w przypadku dużych wnęk okiennych lub bezinwazyjnie wyłącznie do ramy okna. Ostatnim argumentem, który przemawia na rzecz żaluzji jest ich cena – są one najtańszymi przesłonami dostępnymi na rynku. Chcąc coś bardziej wyrafinowanego i eleganckiego możemy zdecydować się na żaluzje drewniane, które świetnie sprawdzą się w prywatnym gabinecie.

Rolety wolnowiszące

Jeśli chodzi o klasyczne rolety to ich wybór nie jest już taki oczywisty. Ich zaletą jest to, że pozwalają na swobodną aranżację wnęki okiennej, jednak ich funkcjonalność jest bardzo niska. Zauważmy, że zawieszone na ścianie bądź suficie ograniczają częściowo dostęp do okna. Chcąc je otworzyć musimy w całości zwinąć roletę, co wiąże się z pewnym dyskomfortem. Warto jednak podkreślić, że tego typu rolety pozwalają na przesłonięcie nawet naprawdę dużej wnęki, sięgającej kilku metrów kwadratowych.

Rolety z prowadnicami

Kolejna opcja jest nieco droższa, ale za to naprawdę praktyczna i funkcjonalna. Chodzi o rolety z prowadnicami. Te przesłony gwarantują 100 procentowe zaciemnienie całego wnętrza. W roletach tych tkanina z prowadnicami prowadzone są tuż przy szybie, co sprawia, że nie łopoczą podczas przeciągów.

Obecnie mamy wiele możliwości aranżacji okna, jednak jeśli szukamy czysto praktycznych rozwiązań to nie liczy się tylko wygląd, ale przede wszystkim jakość wykonania.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz