Blog

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przewodnik po wyborze odpowiednich krzeseł biurowych i biurkowych

22 maja 2019 | Najlepsze meble biurowe

Niezależnie od tego, czy kupujesz meble biurowe dla siebie, czy dla swoich pracowników, ważne jest, aby wybrać odpowiednie krzesła biurowe i biurkowe. Zakup słabej jakości krzeseł w dużych ilościach nie przyczyni się zbytnio do zwiększenia produktywności w biurze, ponieważ wszyscy będą cierpieć na bóle pleców i szyi, które wynikają z siedzenia na niskiej jakości krześle przez osiem godzin dziennie. Ponadto, niskiej jakości krzesła nie wytrzymują zbyt długo i na dłuższą metę kosztują więcej z powodu konieczności ich wymiany.

Dzisiejsze krzesła biurowe i biurkowe są budowane z myślą o wygodzie, zwłaszcza że siedzimy przy komputerach przez długi czas. Wybierając krzesło, upewnij się, że zaspokoi ono podstawowe potrzeby każdego użytkownika. Na dłuższą metę będziesz zadowolony, że przeprowadziłeś dodatkowe badania!

Ergonomiczne krzesła

Jednym z najbardziej pożądanych rodzajów krzeseł do miejsca pracy są ergonomiczne krzesła biurowe i biurkowe. Często sprawdzają się one u każdego, ponieważ są wystarczająco wygodne, aby osoby z istniejącymi problemami z kręgosłupem mogły z nich korzystać na co dzień. Pomagają one również zapobiegać rozwojowi przyszłych problemów z plecami poprzez odpowiednie ułożenie kręgosłupa.

Ergonomiczne krzesła można łatwo regulować pod względem wysokości i zazwyczaj oferują one duże wsparcie odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Opcjonalne zagłówki i podłokietniki (nie każde krzesło ergonomiczne jest w nie wyposażone) mogą również pomóc w utrzymaniu prawidłowej postawy podczas pracy. To świetny wybór dla każdego.

Fotele zadaniowe

Krzesła zadaniowe są w rzeczywistości bardziej popularne niż krzesła ergonomiczne, ale nie oferują tak dużego wsparcia. Są one jednak nadal fantastycznym wyborem dla każdego w biurze i zazwyczaj są dostępne w lepszej cenie. W rzeczywistości można je znaleźć w miejscu pracy częściej niż jakiekolwiek inne krzesło.

Tego typu krzesła mają bardzo prostą konstrukcję, ale oferują dużą mobilność, dzięki czemu można je dowolnie obracać. Kółka na krześle biurkowym to duży bonus, ponieważ pomagają każdemu uzyskać dostęp do rzeczy na biurku i wokół niego bez wstawania. Krzesła do zadań są zazwyczaj wyłożone pianką, aby zapewnić komfort, z regulowaną wysokością i różnymi opcjami rozmiaru.

Fotele wykonawcze

Krzesła dla kadry kierowniczej są niesamowitym dodatkiem do każdego biura, ale prawdopodobnie nigdy nie zobaczysz całego biura wyposażonego w nie. Być może stąd wzięło się określenie "krzesło wykonawcze".

Są one drogie, ponieważ posiadają wymyślne funkcje, których nie można znaleźć w zwykłym krześle biurowym. Na przykład kółka obracają się we wszystkich kierunkach, co oznacza, że bardzo rzadko utkną na równym dywanie.

Krzesła dla kadry kierowniczej mają wysokie, luksusowe oparcie, a wiele z nich ma grube piankowe wyściółki na siedzisku, oparciu i ramionach. Krzesła dla kadry kierowniczej są zazwyczaj pokryte bardzo miękką i wygodną skórą. Istnieje możliwość złożenia specjalnego zamówienia na krzesło biurowe, dostosowując je do konkretnych potrzeb.

Dokonywanie wyboru

Dostępne są również inne opcje krzeseł, takie jak krzesła sztaplowane, krzesła konferencyjne i krzesła dla gości. Wszystkie te opcje są prostsze, ale sprawdzą się w każdym biurze. Bez względu na to, jakie krzesła biurowe i biurkowe zdecydujesz się umieścić w swoim miejscu pracy, priorytetem powinien być komfort, a dopiero na drugim miejscu funkcjonalność.

Komfort pracowników jest ważny dla optymalnej produktywności w miejscu pracy, a dobre krzesło może zrobić różnicę!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog