Koncentracja produktu: Tkanina wełniana z recyklingu od Camira

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Zawsze jesteśmy podekscytowani, gdy czytamy o innowacyjnych i zrównoważonych nowych produktach lub materiałach, a nowa tkanina wełniana Revolution z recyklingu od Camira z pewnością spełnia te wymagania.

Tutaj przyglądamy się bliżej produktowi, procesowi i temu, jak ta nowa tkanina jest przełomem w tekstylnym obiegu zamkniętym.

Kim jest Camira?

Camira to producent tkanin komercyjnych z siedzibą w Yorkshire. Produkują ponad 8 milionów metrów tkanin rocznie, ponad 2500 linii produktów. Obejmują one szeroką gamę procesów, od przędzenia wełny i produkcji przędzy polipropylenowej, po dzianiny techniczne i usługi tapicerskie.

Liderzy w dziedzinie produktów przyjaznych dla środowiska, pisaliśmy już wcześniej o dużym wyborze bardziej zrównoważonych tkanin, które oferuje Camira. Ich pełny raport o zrównoważonym rozwoju można przeczytać tutaj.

Co to są tkaniny komercyjne?

Tkaniny komercyjne są często wykonane z materiałów syntetycznych. Wynika to z faktu, że muszą być trwałe i wytrzymać intensywne użytkowanie w różnych środowiskach. Niestety, materiały syntetyczne są często pozyskiwane z ropy naftowej, a do ich przetworzenia zużywa się znaczne ilości energii, wody i substancji chemicznych. Na szczęście producenci tacy jak Camira dokonują znaczących inwestycji w bardziej przyjazne środowisku alternatywy.

Co sprawia, że tkanina jest trwała?

Zrównoważony rozwój oznacza "zachowanie równowagi ekologicznej poprzez unikanie wyczerpywania się zasobów naturalnych". Zrównoważona tkanina powinna mieć ograniczony wpływ na środowisko. Dotyczy to pozyskiwania surowców, tkania, farbowania i transportu.

Revolution, tkanina wełniana z recyklingu

Tkanina Revolution jest tworzona przy użyciu przędzy z wełny odpadowej i jest zakorzeniona w tradycyjnej technice recyklingu wełny zwanej "shoddy" manufacturering.

Po pierwsze, przędze z wełny odpadowej są zbierane i sortowane na grupy kolorystyczne. Następnie są one mechanicznie rozbierane i rozbierane z powrotem do postaci włókien. Odzyskane włókna wełny są następnie tkane z nową wełną przed przędzeniem i przekształceniem w tkaninę.

Revolution nie tylko tworzy prawdziwie zamknięty obieg w produkcji tkanin wełnianych Camira, ale także pięknie wygląda. Ma delikatną fakturę i pastoralną estetykę.

Camira przygotowała poniższy film - odę do ich "przełomu w tekstylnej okrągłości".

Jeśli chciałbyś uzyskać poradę w sprawie wyboru idealnej tapicerki dla Twoich mebli, wyślij nam wiadomość lub zadzwoń pod numer 0330 332 0880, aby zobaczyć jak możemy Ci pomóc.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz