6 stylowych pomysłów na pływające półki

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Nie ma prawdopodobnie żadnego szykownego lub bardziej wszechstronnego rozwiązania magazynowego niż pływające półki. Maksymalizują przestrzeń, wykorzystując przestrzeń ściany, aby stworzyć więcej powierzchni, zamiast zajmować powierzchnię stołu, lady lub szafki nocnej. Ponadto, pasują one do każdej przestrzeni, czy chcesz zachować rzeczy formalne i eleganckie lub wzmocnić swobodne środowisko. Nawet najmniejsze pokoje są przyjazne dla pływających półek.

Poważnie, te wiszące cudotwórcy działają dobrze w kuchni, łazience, jadalni, sypialni, salonie, biurze, foyer, a nawet garażu -rettyty much wszędzie, gdzie jest ściana. Ponieważ wnoszą one wiele stylu i wartości funkcjonalnej, postanowiliśmy przedstawić sześć różnych pomysłów na pływające półki.

Stwórz wyrazistą ścianę

Jeśli Twoja przestrzeń jest w większości wypełniona neutralnymi odcieniami i czystymi, męskimi liniami, świetnym sposobem na wprowadzenie wymiaru bez naruszania minimalistycznej estetyki jest zainstalowanie liniowych, schludnych rzędów pływających półek. Następnie ułóż na nich swoje ulubione przedmioty dekoracyjne w hiper-organizowany sposób. Bardzo podoba nam się sposób, w jaki w jadalni pokazanej powyżej książki zostały oznaczone kolorami i ułożone na płasko, a nie pionowo.

Jest to subtelny, ale niekonwencjonalny wygląd, zwłaszcza, że stosy książek są rozbite przez przypadkowe bibeloty, takie jak zegar i sukulent w doniczce. Nawet dwa głośniki na górnej półce tworzą symetrię, która wygląda tak, jakby była częścią projektu, a nie tylko cenną funkcjonalnością. Ten pomysł na pływającą półkę jest idealny dla każdego, kto chce złożyć oświadczenie i pozwolić, aby funkcjonalne elementy, takie jak stół jadalny, zeszły na dalszy plan.

półka

Pamiętaj, że czasami mniej znaczy więcej

Czasami jedna półka to wszystko, czego potrzeba. Widzisz powyższy pokój dzienny? To jest właśnie ten przypadek. W tym przykładzie, pływająca półka jest super niedopowiedziana i subtelna, tworząc jednocześnie półkę na mniej widoczne drobiazgi (np. głośniki i inne akcesoria techniczne) oraz kilka przedmiotów dekoracyjnych. Ponieważ ten pokój dzienny bawi się proporcjami/wielkimi elementami, mógłby wyglądać na zbyt zajęty z przyciągającą wzrok konsolą. My uwielbiamy to, że w ten sposób nie rzuca się w oczy, pozwalając naszemu wzrokowi skupić się na oryginalnej, pięknej instalacji artystycznej i jedynych w swoim rodzaju rzeźbionych meblach.

Zachowaj porządek na małej przestrzeni

To, że nie masz zbyt wiele miejsca w swoim domu nie oznacza, że nie możesz ozdobić ścian swoimi ulubionymi dziełami sztuki lub trzymać w pobliżu swoich ukochanych książek. Oznacza to po prostu, że będziesz musiał trochę bardziej kreatywnie podejść do tego, jak zrobić dla nich miejsce, jednocześnie pozostając zorganizowanym i wolnym od bałaganu. Pływające półki są stylowym rozwiązaniem przechowywania w każdej przestrzeni, ale są one szczególnie przekształcające w ciasnych obszarach, gdzie trzeba wykorzystać każdy ostatni zakamarek. Z półkami, maleńka sypialnia powyżej jest nadal w stanie przekazać tonę osobistego charakteru i stylu, nie wyglądając na nadmiernie zatłoczoną. Schemat kolorów pościeli jest również doskonały. Konkretnie, poduszki do rzucania czerpią z odważniejszych kolorów w kolekcji książek, a neutralne, owsiane pościele otwierają przestrzeń.

Weź pod uwagę kamuflaż

Aby stworzyć ostateczną pływającą iluzję, zdecyduj się na półki, które pasują do Twoich ścian. W ten sposób będą się one płynnie łączyć, a przedmioty będą wyglądały, jakby były zawieszone w powietrzu. No dobrze, nie do końca, ale dzięki temu całe otoczenie wygląda na bardziej otwarte. W przestrzeni powyżej, robi miejsce na zdjęcia i książki na półce i robi miejsce dla dużej rośliny w rogu, gdzie w przeciwnym razie nieporęczna komoda lub inny przedmiot do przechowywania może siedzieć. Dodatkowo, estetyka pustego płótna sprawia, że czarno-białe fotografie nabierają wyrazu. To idealne tło dla czystej, białej, lnianej sofy i artystycznego, przypominającego deskę surfingową stolika do kawy. Dzięki temu i wysokim sufitom w kształcie litery A, masz idealny pokój dzienny.

Wypróbuj je w swobodnym stylu

Choć pływające półki mogą wyglądać szykownie i elegancko, szczególnie dobrze sprawdzają się w bardziej swobodnych wnętrzach, takich jak to. Uwielbiamy, jak uzupełniają nisko osadzoną sofę i deskę surfingową przy ścianie, a także szklaną kulę, która stoi na błyszczącej, białej podłodze, jakby się tam po prostu pojawiła. To wszystko tworzy spójny projekt i utrzymuje poziom organizacji wśród intryg i kaprysów pokoju.

Utrzymaj kącik w grze

Prawdopodobnie nie ma lepszego pomieszczenia dla pływających półek niż kuchnia, w której prawdopodobnie masz niezliczoną ilość przedmiotów do przechowywania. Wykorzystaj szafki i szuflady, aby schować mniej atrakcyjne naczynia i urządzenia, a następnie wyeksponuj swój ulubiony bar/serwis na widocznej półce. Nawet jeśli wolisz ukryć wszystkie swoje towary kuchenne, pływające półki mogą nadal być świetną opcją, ponieważ pozwalają one na wyświetlanie elementów wystroju, aby sformalizować i spersonalizować inaczej swobodne i funkcjonalne ustawienie. Wykończenie z jasnego drewna tych małych, ale potężnych półek narożnych doskonale kontrastuje z efektownym szarym marmurowym backsplash'em, czarną matową ramą okienną i złotymi uchwytami. Dodatkowo, dla spójności, nawiązują one do wyspy kuchennej z drewnianym blatem. To jest właśnie mieszanie materiałów zrobione dobrze.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz