Blog

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jak motywować pracowników w miejscu pracy?

15 stycznia 2020 | Najlepsze meble biurowe

Motywacja pracowników jest istotną częścią tego, co tworzy miejsce pracy. Jeśli pracownicy nie są zmotywowani, ogólna produktywność ostatecznie spadnie. Nie tylko to, ale niezmotywowani pracownicy będą również bardziej skłonni do odejścia z pracy, co może mieć wpływ na biznes w dłuższej perspektywie. Ponieważ pracownicy spędzają większość czasu w miejscu pracy, ważne jest, aby czuli się docenieni za wszystko, co robią. Muszą być zaangażowani.

Znaczenie zaangażowania pracowników

Badania pokazują, że 63,3% amerykańskich firm zatrudniających od 50 do 500 pracowników twierdzi, że utrzymanie pracowników jest w rzeczywistości trudniejsze niż ich zatrudnianie. "Wojna o talenty" staje się coraz bardziej konkurencyjna. Ponad jedna trzecia pracowników dorywczo lub aktywnie poszukuje pracy, co powoduje, że amerykańscy pracodawcy wydają 2,9 mln USD dziennie na poszukiwanie pracowników zastępczych. W skali roku daje to kwotę 1,1 mld USD.

Aby pracownicy czuli się zmotywowani, muszą czuć się zaangażowani. Choć bogaty pakiet wynagrodzeń brzmi jak dobry powód, by pracownicy czuli się zmotywowani, wcale tak nie jest. Jest wiele rzeczy, które przyczyniają się do szczęścia pracowników, a nie tylko wysoki czek. Czynniki te mogą obejmować środowisko biurowe (jego wygląd i atmosferę), kulturę pracy, komunikację, różnorodność i oczywiście równowagę między pracą a zabawą.

Zespoły z zaangażowanymi pracownikami i niskim poziomem aktywnego niezaangażowania osiągają lepsze wyniki i mogą zwiększyć zyski co najmniej czterokrotnie w porównaniu z konkurencją. Zaobserwowano również większe zaangażowanie klientów, a także wyższą produktywność, mniejszą liczbę wypadków, lepszą retencję i wyższą rentowność. Zaangażowani pracownicy zgłaszają również lepsze wyniki zdrowotne.

Jeśli chcesz pozostać na szczycie swojej gry, opracuj skuteczną strategię zaangażowania pracowników i utrzymuj ich motywację.

Oto kilka sposobów na zmotywowanie pracowników i zwiększenie produktywności w miejscu pracy.

Wprowadzenie interaktywnych aktywności

Łatwym, ale skutecznym sposobem na zmotywowanie pracowników jest zwiększenie komunikacji. Jeśli biuro składa się z boksów, pracownicy z pewnością będą się nudzić. Dlatego tak ważne jest wprowadzenie działań, które obejmują interaktywne dyskusje grupowe.

Zaoferuj jasną ścieżkę awansu, wprowadzając program nauki i rozwoju. Niektóre firmy inwestują w szkolenia i certyfikaty. Jeśli masz nieco ograniczony budżet, zachęcaj różne działy do przeprowadzania wzajemnych sesji szkoleniowych. Nie tylko pomaga to zespołom zyskać dodatkowy zestaw rąk do pomocy przy projektach i szybszym wykonywaniu pracy, ale także przynosi korzyści pracownikowi, ponieważ zdobywa on nowy zestaw umiejętności do dodania do swojego portfolio, a także dodaje odrobinę różnorodności w codziennym życiu zawodowym.

Przyjemne środowisko pracy

Estetycznie wyglądające biuro może bezpośrednio wpływać na zadowolenie z pracy. Badania przeprowadzone przez Commission for Architecture and the Built Environment i British Council for Offices potwierdzają, że 24% osób w miejscu pracy potwierdza, że środowisko biurowe ma bezpośredni wpływ na ich zadowolenie z pracy. Około 91% menedżerów uważa, że układ biura przyczynia się do wydajności pracowników.

Efektywny projekt miejsca pracy oznacza odpowiednie oświetlenie i wentylację, wygodne krzesła biurowe, zorganizowane przestrzenie do dyskusji i przerw. Nawet wewnętrzna roślinność może przyczynić się do stworzenia zdrowego środowiska biurowego, ponieważ udowodniono, że ma ona korzyści fizjologiczne i psychologiczne.

Zainwestuj w ergonomiczne meble. Niewygodne lub zepsute krzesło oznacza po prostu, że pracownicy będą się częściej rozpraszać, co wpłynie na ich produktywność. Może to również zwiększyć ból szyi i pleców, co może skutkować poważnymi problemami zdrowotnymi.

To nie tylko sprawia, że miejsce pracy sprzyja pracy, ale także daje pracownikom wrażenie, że ich zdrowie i dobre samopoczucie są cenione.

Poza wystrojem biura, na środowisko pracy wpływa także kultura organizacyjna firmy. Zrzędliwi szefowie i niechętni do współpracy współpracownicy mogą również zwiększać frustrację i sprawiać, że praca staje się nie do zniesienia. Znoszenie negatywnego nastawienia może stresować pracowników, co ostatecznie odbija się na ich zdrowiu i samopoczuciu oraz wpływa na ich wydajność. Nikt nie chce pracować w toksycznym środowisku.

Wzmacniaj pozytywne środowisko pracy. Pracuj nad rozwojem umiejętności pracowników. Inwestuj w regularne działania integracyjne i buduj więzi między pracownikami i menedżerami.

Poświęć trochę czasu w ciągu dnia na interakcję z pracownikami. Rozmawiaj z nimi o ich pomysłach i odczuciach związanych z przydzielonymi zadaniami. Twoi pracownicy nie tylko poczują, że ich obecność i wysiłki są doceniane, ale także będziesz zaskoczony, gdy znajdziesz od nich kilka godnych uwagi pomysłów.

Metamorfoza biura

Innym sposobem na podniesienie morale w miejscu pracy jest odświeżenie całego biura. Można to zrobić poprzez wprowadzenie dużych okien. Duże okna sprawiają, że pokoje wyglądają na większe, a także zachęcają do większej ilości naturalnego światła w biurze.

Możesz także pomalować ściany na odważne kolory i powiesić na nich grafiki, aby Twoje miejsce pracy wyglądało modnie. Aby dodać pomieszczeniu więcej osobowości, zawsze możesz dodać rośliny doniczkowe. Zmotywuje to pracowników do lepszej pracy, ponieważ mogą być znudzeni starym otoczeniem.

Doceniaj i świętuj

Jednym z największych powodów, dla których pracownicy mogą czuć się zdemotywowani, jest poczucie, że nie są doceniani. Jako menedżer masz obowiązek zawsze doceniać świetną pracę i świętować małe zwycięstwa. Nie musisz iść na całość - po prostu daj swoim pracownikom znać, że ci zależy, dając im okrzyk, który przejdzie długą drogę.

Grywalizuj najważniejsze zadania. Wprowadź trochę rywalizacji do biura, wprowadzając elementy rozgrywki do najważniejszych zadań. Na przykład, podobnie jak w grach wideo, przyznawaj odznaki za każdy kamień milowy osiągnięty przez członka zespołu. Nie zadowalaj się cyfrowymi odznakami, takimi jak powiadomienia e-mail, bądź kreatywny. Mogą to być medale lub wstążki przyznawane podczas spotkań w ratuszu.

Jest to niewielkie wyróżnienie, ale nadal daje pracownikowi poczucie bycia docenionym przed tłumem. W ten sposób zachęca innych do dawania z siebie wszystkiego. Docenienie i uznanie ciężkiej pracy, niezależnie od tego, jak małe, może zrobić tak wiele dla każdego.

Wpłynie to również na to, jak twoi pracownicy postrzegają ciebie i firmę. Odwiedź naszą stronę internetową, aby znaleźć odpowiednie meble do motywowania pracowników.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog