Trendy w miejscu pracy na rok 2022

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Kolejny rok, kolejny zestaw trendów w projektowaniu, choć naszym zdaniem te mogą być nieco inne. Życie zawodowe zmieniło się diametralnie dla wielu z nas, a wiele z tych zmian jest już w trakcie realizacji, lub będzie trwało raczej dłużej niż zwykłe trendy.

Tegoroczna lista zawiera kilka ważnych (i mile widzianych) zmian kulturowych, jak również kilka pocieszających i zabawnych elementów wystroju. Oto nasze trendy w miejscu pracy na rok 2022.

Kultura i dobre samopoczucie

Według Forbesa, trendem nr 1 na rok 2022 jest dobre samopoczucie pracowników, przy czym wielu pracodawców przechodzi od świadczeń organizacyjnych do indywidualnych, mających na celu zapewnienie wsparcia fizycznego, emocjonalnego i społecznego.

Prawie 2 lata pandemii sprawiły, że większość czuje się co najmniej oszołomiona. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że dobre samopoczucie jest na pierwszym miejscu w naszych umysłach. Dobra wiadomość jest taka, że wiele z wprowadzanych zmian może przynieść znaczące, długoterminowe korzyści.

Praca hybrydowa

Jest to fraza, którą możesz już zmęczyć, ale nadal znajduje się na szczycie listy przebojów, jeśli chodzi o zarządzanie przestrzenią roboczą i utrzymywanie zadowolenia pracowników w 2022 roku. Badania pokazują, że pracownicy czują się bardziej zaufani i zmotywowani dzięki pracy hybrydowej i będzie ona odgrywać ważną rolę w zwalczaniu "wielkiej rezygnacji".

Hybrydowe miejsce pracy to takie, które oferuje połączenie tradycyjnego biura z opcjami pracy zdalnej. Pracownik ma możliwość elastycznego wyboru miejsca pracy.

Może to być również mieszanka środowisk, takich jak przestrzenie do współpracy, biuro, dom lub inne miejsca. Jeśli pracownicy rzadziej przychodzą do biura lub wykonują konkretne zadania, takie jak spotkania, praca twórcza i grupowa, prawdopodobnie potrzebne będą miejsca do współpracy. Mogą one zawierać indywidualne stanowiska do pracy, miękkie siedzenia lub duże stoły do spożywania posiłków i spotkań towarzyskich. W przypadku spotkań online, przydatna może być również kabina lub dwie kabiny akustyczne, które zminimalizują zakłócenia w biurze.

Więcej o pracy hybrydowej dowiesz się tutaj.

Elastyczna praca

Elastyczna praca, często pokrywająca się z pracą hybrydową, istnieje już od jakiegoś czasu, ale w 2022 roku przeżywa swój renesans. Pracownicy szukają większej autonomii i satysfakcji z pracy. Jest to jeden ze sposobów, w jaki pracodawcy są w stanie to zaoferować.

Elastyczna praca to umowa, która upoważnia pracowników do wyboru własnych godzin pracy. Ma to na celu zaoferowanie lepszej równowagi między życiem zawodowym a prywatnym - dostosowane 9-5.

Oba powyższe rozwiązania będą wymagały znacznych inwestycji ze strony pracodawców, aby zapewnić dobre wdrożenie tych zmian. Obejmuje to restrukturyzację polityki i ról zawodowych, inwestycje w technologię, ocenę DSE i szkolenie kierowników.

Zrównoważony rozwój

Mówiliśmy już wcześniej o zrównoważonym rozwoju i o tym, jak bardzo jest on ważny. Ludzie i firmy są coraz bardziej świadomi swojego wpływu na środowisko i starają się go zminimalizować, a pracowników przyciągają firmy o solidnej polityce środowiskowej.

Wszyscy słyszeliśmy mantrę "redukuj, używaj ponownie, przetwarzaj" i można ją zastosować w całym środowisku biurowym. Może to być minimalizacja odpadów żywnościowych, przegląd łańcucha dostaw lub upewnienie się, że nowe krzesła biurowe są bardziej zrównoważone.

W Love your workspace staramy się współpracować z odpowiedzialnymi producentami, zachęcamy klientów do inwestowania w dobrej jakości meble i recyklingu elementów, które nie mogą być ponownie wykorzystane.

Komfort

Wszyscy szukamy odrobiny komfortu, więc dlaczego nie w pracy?

Miejsca pracy od pewnego czasu przyjmują bardziej miękki wygląd i oferują różne środowiska pracy. Jednak wraz ze wzrostem liczby miejsc do pracy w domu i miejsc do pracy grupowej, estetyczna granica między domem a biurem wciąż się zaciera.

Meble to jeden z kluczowych sposobów na uczynienie przestrzeni wygodną, a w ofercie znajduje się wiele przytulnych elementów, które można dopasować do różnych potrzeb zawodowych. Niedawno współpracowaliśmy z biurem co-workingowym w centrum Brighton, aby stworzyć piękną, ale praktyczną przestrzeń roboczą, która dobrze pokazuje niektóre z trendów projektowych, które zobaczymy w 2022 roku.

Nawiązując do komfortu, wygląda na to, że neutralne i uspokajające kolory będą odcieniami tego roku. Stonowane odcienie, czy to malowane, czy tapicerowane, nadają przestrzeni lekkości. Można je łatwo dostroić w górę lub w dół w zależności od ustawienia. Inną zaletą subtelniejszych kolorów jest ich trwałość. Są one w stanie współistnieć z większością rzeczy i mogą przetrwać przyszłe style, co oznacza większą trwałość. Używaj mniejszych przedmiotów, aby uaktualnić przestrzeń w przyszłości - w końcu kto nie kocha poduszek?

Jeśli chcesz uzyskać porady dotyczące aktualizacji biura w 2022 roku, wyślij nam wiadomość lub zadzwoń pod numer 0330 332 0880, aby zobaczyć, jak możemy pomóc.

Podziel się tym:


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz