Proste sposoby na zmniejszenie stresu w biurze i stworzenie przyjaznej atmosfery

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Zagrożenia związane ze stresem w biurze

Stres w biurze jest największym zagrożeniem dla zdrowia i wydajności pracowników. Krótki temperament i chodzenie lub siedzenie z pochylonymi ramionami to oznaki, że ktoś jest zestresowany. Praca wiąże się z dużym stresem, zwłaszcza dla firm, które starają się rozwijać i zdobywać udziały w rynku. Stworzenie programu odnowy biologicznej to dobry pomysł, ale poniżej podajemy proste sposoby na zmniejszenie napięcia w biurze.

Zmniejsz bałagan

Niektórzy ludzie są z natury lepsi w organizowaniu biurka i szuflad niż inni. Poproś ich o wskazówki, jak utrzymać porządek na biurku lub stanowisku pracy. Zapewnij odpowiednią ilość miejsca na rzeczy osobiste i materiały związane z pracą, takie jak broszury i materiały biurowe. Stosuj modułowe biurka do pracy na otwartym planie, które można łatwo konfigurować, takie jak Staks Open Plan Desking firmy First Office.

Słuchaj

Społeczeństwo jest hałaśliwe, zwłaszcza w mediach społecznościowych, które przekazują opinie na każdy dostępny temat. Zachęcaj ludzi do robienia osobistych przerw w pracy z mediami społecznościowymi. W otwartych środowiskach biurowych osobiste rozmowy telefoniczne i improwizowane konwersacje dodatkowo potęgują hałas. Twórz miejsca do słuchania za pomocą modułowych modułów, takich jak Co-op Lounge firmy Arcadia lub Coact Modular Lounge firmy First Office. Oba rozwiązania pomagają zdefiniować przestrzeń spotkań bez tworzenia barier.

Kadra kierownicza może być przyzwyczajona do wydawania poleceń, ale liderzy i menedżerowie firmy powinni również rozwijać umiejętność słuchania, aby słyszeć i rozwiązywać problemy pracowników. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjmowanie uwag i powtarzanie tego, co powiedziała dana osoba, to ważne kroki w dobrym słuchaniu. Nie należy zbyt szybko proponować rozwiązań. Ktoś może po prostu potrzebować podzielić się tym, co mu leży na sercu w pracy lub w życiu osobistym, aby się z tym uporać. Kiedy już o tym porozmawiają, temat może zostać zakończony. Zanotuj kroki działania, które należy podjąć, i upewnij się, że uczestnicy się na nie zgadzają.

Tworzenie wspólnych doświadczeń

Stres wzrośnie, jeśli pracownik poczuje się odizolowany w dążeniu do rozwiązania problemu. Stwórz środowisko w obrębie działów lub całej firmy, w którym dzielenie się problemami i zachęcanie do szukania rozwiązań jest w porządku. Uznawaj i doceniaj pracowników, którzy wpadają na innowacyjne pomysły.

Ruch w celu złagodzenia stresu w biurze

Zachęcaj pracowników do regularnego wstawania i ruszania się. Może to być rozciąganie przy biurku, spacer po korytarzu lub na zewnątrz wokół bloku. Zainstaluj bieżnię w pobliżu miejsca przerw w pracy dla osób, które chcą zrobić sobie przerwę na spacer. Zachęcaj do ćwiczeń, oferując zniżki na członkostwo w siłowni, a także spraw, aby pracownicy zamieszczali informacje o swoich ulubionych miejscach do spacerów i wędrówek. Ergonomiczne krzesła oraz osobiste biurka i stanowiska pracy o regulowanej wysokości są również kluczem do zmniejszenia stresu w biurze. Prawidłowa postawa podczas siedzenia i pisania utrzymuje głowę i szyję w równowadze i wyrównaniu, dzięki czemu kolana, łokcie i nadgarstki są mniej obciążone.

Zmniejszanie przewlekłych stanów zapalnych

Zachęcaj ludzi do picia dużej ilości wody w ciągu dnia i ograniczania ilości spożywanych cukrów i tłustych potraw. Organizm przystosowuje się do wielu warunków i ludzie w końcu nie zdają sobie sprawy z tego, jakie żniwo zbiera przewlekły stan zapalny. Niech pracownicy wiedzą, że znajdują się w środowisku przeznaczonym do walki ze stresem w biurze, w którym mogą przejąć kontrolę i mieć możliwość pomocy.

Wykorzystaj rośliny biurowe

Rośliny w pomieszczeniach tworzą przyjemną atmosferę, pomagają filtrować powietrze, a nawet pochłaniają dźwięk. Naukowcy odkryli, że stosowanie roślin w biurach obniża ciśnienie krwi, a pracownicy czują się bardziej czujni. Rośliny mogą być wykorzystywane do wyznaczania osobistych i działowych przestrzeni roboczych w otwartych biurach.

Zmniejsz swój stres w biurze

Jesteśmy tu, aby Ci pomóc! Podziel się z nami swoimi potrzebami w zakresie tworzenia środowiska biurowego wolnego od stresu biurowego i pomóż stworzyć przyjazną atmosferę w Twojej firmie.

Źródło obrazu: OFS LeanTo


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog