Blog

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Trendy w projektowaniu biur 2022: Na co warto zwrócić uwagę

27 października 2021 r. Najlepsze meble biurowe

Biura po pandemii COVID-19 nigdy nie będą takie same.

Po ponad roku pracy zdalnej, wiele firm zaczyna ponownie otwierać swoje biura. Niektóre z nich decydują się na hybrydowy system pracy - taki, w którym członkowie zespołu przeplatają czas pracy na miejscu z pracą zdalną; na przykład trzy dni w biurze i dwa dni w domu.

Obecnie ok. 21% pracowników kontynuuje pracę zdalną z powodu pandemii. Jednak w miarę jak coraz więcej organizacji dyskutuje o terminach wznowienia działalności, pojawia się pytanie, do jakiego biura wrócą ich pracownicy.

Jak będą wyglądały trendy w projektowaniu biur w nowej rzeczywistości?

Niektórzy pracownicy wrócili już do swoich miejsc pracy, inni wpadają do nich sporadycznie, a jeszcze inni być może w ogóle nie wrócili. Ale jedno jest pewne - po powrocie do biura wszystko nie będzie wyglądało dokładnie tak, jak to zapamiętałeś.

W erze post-COVID, organizacje będą musiały stworzyć nowe środowisko pracy, które sprawi, że pracownicy będą szczęśliwi, wydajni, zdrowi i bezpieczni. Będą musiały również dostosować się do zmian w modelach pracy-a to już coś, biorąc pod uwagę, że przyzwyczailiśmy się do komfortu i elastyczności pracy wirtualnej. Czytaj dalej, a my przewidujemy, w jaki sposób organizacje przemyślą swoje przestrzenie biurowe i nadamy ton trendom w meblach biurowych na rok 2022.

Priorytetem będzie wygoda i elastyczność

W miarę jak pracownicy będą stopniowo wracać do biura, przyszłe przestrzenie biurowe będą traktować priorytetowo udogodnienia i udogodnienia, które odtworzą poczucie przytulności, jakie towarzyszyło pracy w domu. Jednak być może hasłem przewodnim przyszłego miejsca pracy będzie elastyczność. Podczas gdy poprzednie trendy w projektowaniu biur koncentrowały się na ergonomii, rok 2022 będzie bardziej skupiał się na tworzeniu środowiska pracy, które dostosowuje się do różnych sposobów pracy.

Stanowiska pracy będą rozłożone

Pandemia zwiastuje koniec otwartych przestrzeni roboczych - gdzie pracownicy siedzą, bez żadnych ścianek działowych - oraz powrót boksów i podziałów między biurkami w celu utrzymania dystansu społecznego. Jest to jednak różnica w stosunku do przeszłości, gdy te stanowiska pracy są rozstawione tak, by rozrzedzić tłum. Niektóre firmy mogły nawet przekształcić sale konferencyjne w dodatkowe miejsca pracy.

Firmy będą przechodzić na wiele mniejszych miejsc pracy

Dodatkowo można zaobserwować rozproszone podejście do biur. Zamiast jednej centralnej lokalizacji, organizacje przenoszą swoje działania do wielu mniejszych miejsc pracy, prawdopodobnie w obszarach bliższych miejscu zamieszkania pracowników. Okazuje się to bardziej korzystne dla ich pracowników, ponieważ może oznaczać krótszy czas dojazdu i mniejsze ryzyko narażenia na koronawirusy.

Wprowadzanie środowiska zewnętrznego będzie ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej

Przedsiębiorstwa podejmują również przemyślane inwestycje w dodanie większej ilości roślin do swoich przestrzeni biurowych, próbując zmniejszyć ryzyko przenoszenia wirusów poprzez poprawę jakości powietrza. Innym rozwiązaniem jest przenoszenie miejsc pracy na zewnątrz, gdzie ryzyko przenoszenia wirusów jest prawie 20 razy mniejsze niż w pomieszczeniach.

Zdrowie i bezpieczeństwo stanie się najwyższym priorytetem

Ponad rok temu nasze wyobrażenie o zachowaniu bezpieczeństwa ograniczało się do noszenia masek, unikania kontaktu fizycznego oraz dokładnego czyszczenia i dezynfekcji. Ale teraz nasze wysiłki posunęły się tak daleko, że stworzyliśmy środowisko bezdotykowe, instalując takie urządzenia jak czujniki drzwiowe, automatyczne dozowniki mydła itp. Inne organizacje również naciskają na budowanie przestrzeni z bardziej wytrzymałych materiałów, które mogą wytrzymać częste, głębokie czyszczenie.

Jakie rodzaje mebli biurowych będą modne w 2022 roku?

Przed epidemią trendy w projektowaniu biur zawsze podkreślały styl, komfort i funkcjonalność. Jednak w dzisiejszych czasach miejsce pracy powinno być również elastyczne, ponieważ organizacje przyjmują hybrydowy model pracy. Powinno ono promować zaangażowanie i produktywność, nawet jeśli członkowie zespołu łączą pracę osobistą z pracą zdalną. Jak dokładnie powinno to wpływać na wybór mebli biurowych?

Ergonomia

Trend na mniej formalne miejsca pracy istnieje od lat. Jednak dopiero niedawno położono większy nacisk na stworzenie domowej atmosfery.-poczucia, że jest się w domuw miejscu pracy. Ergonomiczne meble odgrywają kluczową rolę w tworzeniu coraz bardziej komfortowego miejsca pracy.

Niektóre przykłady obejmują wysokiej jakości krzesło które utrzymuje ramiona na odpowiedniej wysokości, a ekran na poziomie oczu. Powinno również zapewniać odpowiednie podparcie pleców, najlepiej z takimi funkcjami jak szeroki zakres wysokości siedziska, regulowany zagłówek i oparcie oraz podnóżek. Tymczasem najlepszy stół ergonomiczny to taki, który ma regulowaną wysokość. Ponadto powinien mieć wystarczającą powierzchnię na monitor, klawiaturę, dokumenty i inne biurowe niezbędniki.

Materiał

Biura są obecnie poddawane ciągłej dezynfekcji. Dlatego wykończenie mebli biurowych powinno być trwałe i łatwe do utrzymania w czystości. Dotyczy to zwłaszcza miejsc wspólnego użytkowania.

Jak powiedziano powyżej, powinieneś zdecydować się na materiały, które nie będą łatwo wykazywać oznak zużycia po częstym i wielokrotnym czyszczeniu. Pomyśl o skórzanych krzesłach, które nie tylko wyglądają przytulnie i luksusowo, ale mają tendencję do twardszego wykończenia i są łatwiejsze do czyszczenia niż tkaniny, zbyt. Jeśli twoja przestrzeń pozwala, możesz również wprowadzić więcej tekstyliów poprzez meble. Ale, upewnij się, że terminowe czyszczenie tych materiałów jest na miejscu.

Kolor

Zmiany kolorów mogą być tak widoczne jak nowa farba ścienna lub tak subtelne jak nowa sztuka do twojej klinicznej białej ściany. Jednakże, jeśli chcesz iść gdzieś pomiędzy, sugerujemy dodanie koloru do swojej raczej nudnej przestrzeni roboczej poprzez meble. Ale jaki to powinien być kolor?

Biorąc pod uwagę trend w miejscu pracy, polegający na wprowadzaniu do niego elementów zewnętrznych, pomyśl o odcieniach ziemi, takich jak zielenie, żółcie i pomarańcze. Zwłaszcza zieleń uważa się za czynnik łagodzący stres. Jest to zgodne z aktualnym celem, jakim jest przekształcenie biur z miejsc, w których króluje technologia, w przestrzenie, w których pracownicy mogą się zrelaksować, nabrać energii i zainspirować się do osiągnięcia nowych poziomów rozwoju.

Jak biura zmienią się po pandemii

Trendy w projektowaniu biur na rok 2022 są ukierunkowane na stworzenie domowej atmosfery podkreślającej komfort i funkcjonalność. Można to odzwierciedlić poprzez wybór mebli biurowych-zwłaszcza krzesła i stoły, by wymienić tylko podstawowe elementy.

Do kwestii ponownego otwarcia miejsc pracy i ich aktualizacji w celu dostosowania do dzisiejszej sytuacji należy podejść w sposób jak najbardziej kreatywny, biorąc pod uwagę swoje preferencje i czynniki promujące kreatywność i produktywność. Niezależnie od tego, jak chcesz to zrobić, celem jest wniesienie wszystkich rzeczy, które pokochaliśmy w pracy zdalnej, do tradycyjnego miejsca pracy, a także ponowne nawiązanie połączenia i wykonywanie pracy zespołowej.

Przygotowujesz się do ponownego otwarcia swojego miejsca pracy? Odkryj szeroką gamę mebli biurowych w Arenson Office Furniture już dziś!


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog