Jak prawidłowo przechowywać 4 różne typy butów

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Jeśli jesteś jak większość ludzi, posiadanie oddzielnej szafy tylko dla swoich butów prawdopodobnie nie jest rzeczywistością. Na szczęście, nie musi być - przechowywanie butów może być łatwe i niedrogie, a robienie tego poprawnie może sprawić, że Twoje buty będą wyglądały i czuły się świetnie, a także będą służyły dłużej.

Kiedy szukasz sposobów na przechowywanie butów, przede wszystkim należy pamiętać o dwóch rzeczach: zachowaniu integralności butów i łatwej dostępności podczas szukania odpowiednich butów do noszenia. Buty przechowywane w najbardziej nieskazitelnym stanie nie na wiele się zdadzą, jeśli będziesz musiała przesiewać i grzebać w stosach trampek lub szpilek za każdym razem, gdy będziesz chciała znaleźć parę, co nie tylko będzie stanowiło codzienną niedogodność, ale z czasem może doprowadzić do uszkodzenia Twoich butów.

W związku z tym, że wszystkie rodzaje butów różnią się między sobą, warto jest zadbać o to, by były one jak najbardziej praktyczne.

Ponieważ wszystkie buty są inne, niektóre typy wymagają innych rozwiązań w zakresie przechowywania. Znalezienie odpowiedniego sposobu na przechowywanie butów zaczyna się od rodzaju butów, z którymi pracujesz, czy są to buty na wysokim obcasie, czy też buty na co dzień i płótnie, drogie trampki, skórzane buty, czy też coś pomiędzy.

szafka na buty

Jak przechowywać buty sportowe

Jeśli zbieranie trampek to Twoja rzecz, możesz przedłużyć okres przydatności do spożycia swoich butów, przechowując je prawidłowo. Wiele osób zaleca czyszczenie z wszelkich zabrudzeń i wycieranie z dala od wilgoci, która zbiera się po zużyciu, a następnie chowając suche buty w pudełku na buty aż do ich następnego użycia.

Jak przechowywać obcasy?

Najlepszym sposobem na przechowywanie obcasów jest przechowywanie ich na płaskiej powierzchni, więc druciane stojaki to te, których należy się wystrzegać. Twoje najładniejsze, najmniej zużyte pary powinny być trzymane wysoko, aby uniknąć ewentualnych uszkodzeń, a reszta powinna być trzymana w pionie w szafie lub w głębokich szufladach komody, które mogą zachować elementy takie jak paski od stania się przytrzaśniętym lub rozdartym.

Jak przechowywać buty

Jeśli masz wysokie buty, które mają tendencję do zginania lub slouch, gdy ustawisz je na ziemi, możesz pomóc im zachować swój kształt, wypychając materiał wypełniający wewnątrz nóg buta. Zwijanie starego czasopisma może utrzymać niskie lub średniej długości buty od zginania, a wyższe projekty mogą pozostać na miejscu z pomocą niedrogiego makaronu basenowego - wystarczy zmierzyć makaron do wysokości buta i przyciąć go do rozmiaru, a następnie wsunąć do środka, aby utrzymać go podparte.

Jak przechowywać skórzane buty

Podobnie jak w przypadku ładnych trampek, będziesz musiał utrzymywać swoje skórzane buty w czystości i suchości, jeśli chcesz je przechowywać bez uszkodzeń, więc wytrzyj je, a następnie znajdź chłodną, ciemną szafę z regulowaną temperaturą lub pokój, który nie będzie zbyt gorący, wilgotny lub zimny. Skórzane buty muszą również oddychać, więc przechowuj je w płótnie lub zawinięte w papier, a nie zamknięte w plastikowych torbach lub pojemnikach. Aby zachować kształt, możesz wypchać je folią bąbelkową, zwiniętym papierem lub użyć formy do butów, która jest bardzo zalecana dla ładnych loafersów i butów.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz