Blog

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Dystans w miejscu pracy: Nowa norma w projektowaniu biur

21 maja 2020 | Najlepsze meble biurowe

Pandemia zmieniła sposób, w jaki pracujemy i prowadzimy działalność. Aby zapobiec rozprzestrzenianiu się COVID-19, obecnie stosujemy koncepcję dystansowania się i noszenia sprzętu ochronnego, takiego jak maski lub osłony twarzy, rękawiczki itp.

Chociaż praca z domu wydaje się być najbardziej realną alternatywą, niestety nie wszyscy pracownicy mogą pracować zdalnie. Nadal istnieją aspekty siły roboczej, które muszą "pracować w terenie", a fizyczna obecność jest wymagana, aby firma była w pełni operacyjna i rentowna. Nie wspominając już o próbie powstrzymania rosnącego bezrobocia i zmniejszenia liczby Amerykanów bez źródła dochodu.

Firmy, które nie są w stanie przenieść wszystkich pracowników do pracy z domu, ponownie zastanawiają się nad strukturą swoich miejsc pracy. Eksperci nieustannie dyskutują o możliwych zmianach i nowych zasadach, które mają zostać wprowadzone w biurach i na nowo wyobrażają sobie, jak biura są zaprojektowane, co firmy powinny rozważyć, jeśli planują wkrótce ponownie otworzyć swoje drzwi.

Podczas gdy wszyscy tęsknimy za dniem, w którym wszystko wróci do normy lub przynajmniej poczucia normalności, pozostają pytania o bezpieczeństwo pracowników. Firmy nie mogą oczekiwać, że wszyscy pracownicy poczują się pewnie wracając do biura, niezależnie od wdrożonych nowych protokołów i programów w miejscu pracy. Nadal istniałaby część siły roboczej, która już bezpiecznie i efektywnie pracowała z domu przez ostatnie kilka miesięcy.

Wdrażanie dystansu

Pierwszym krokiem, jaki powinni rozważyć liderzy organizacji, jest zaakceptowanie realiów sytuacji i sporządzenie listy realnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo. Wymagane są konkretne środki w celu bezpiecznego ponownego wprowadzenia pracowników do miejsca pracy i zachowania dystansu.

Przejście na nieprzydzielone miejsca siedzące jest dobrym środkiem zaradczym, który można wdrożyć od razu. Pozwala to pracownikom ustalić własne granice i wybrać własne miejsce na odległość.

Zainstaluj panele zapewniające prywatność we wspólnych miejscach pracy. Niezależnie od tego, czy oznacza to tradycyjne boksy, czy zwykłe ekrany z pleksiglasu, dodanie separatora zmniejsza rozprzestrzenianie się zarazków i kontroluje dystans.

Możesz także usunąć siedzenia w salach konferencyjnych i przy wspólnych stołach, aby uzyskać dodatkowe przestrzenie osobiste. Możesz też przekształcić te pokoje w przestrzenie do scrumów lub otwartych dyskusji i wyeliminować punkty styku, usuwając stoły.

Wdrożenie polityki czystego biurka. Pracownicy powinni być zachęcani do pomocy zespołowi utrzymania czystości i dezynfekcji swoich biurek. Przydzielanie szafek, szafek i indywidualnych szuflad może również pomóc w oddzieleniu przedmiotów osobistych.

Zastąp indywidualne kosze na śmieci wspólnymi, aby skonsolidować warunki sanitarne. Zamiast słuchawek telefonicznych, zmień je na komunikację VOIP z zestawami słuchawkowymi. Zainstalowanie aktywowanych głosem elementów sterujących może również pomóc zmniejszyć potrzebę dotykania często używanych przedmiotów.

Rozważ czterodniowy tydzień pracy, aby rozłożyć zespoły w czasie. Zmniejszy to zagęszczenie w biurze o 20 procent. Jeśli chodzi o pracowników, którzy wolą pracować zdalnie, upewnij się, że są oni wyposażeni w niezbędny sprzęt biurowy i akcesoria, które pomogą im być produktywnymi.

Ogranicz liczbę miejsc siedzących w recepcjach. Zorganizuj siedzenia w taki sposób, aby zachować dodatkowy dystans. Ogranicz wspólne korzystanie z pomieszczeń socjalnych. Jeśli nie można zachować bezpiecznych odległości, należy znaleźć alternatywne obszary, w których pracownicy mogą zrobić sobie przerwę.

Musimy jeszcze ustalić, jaki będzie pełny wpływ pandemii na miejsce pracy. Miejmy nadzieję, że te strategie mogą dostarczyć wskazówek właścicielom firm.


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog