Zaadaptuj swoją przestrzeń biurową na potrzeby świata pracy post-covid

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

(WAŻNA INFORMACJA: Zalecenia w tym artykule na temat Covid-19 w biurze NIE pochodzą od ekspertów w dziedzinie zdrowia, i nie zostały medycznie przetestowane ani udowodnione jako skuteczne lekarstwo lub profilaktyka dla COVID-19 lub jakichkolwiek innych chorób).

Polecenie "zostań w domu" zmusiło pracowników do elastycznych i zdalnych form pracy. Teraz nadszedł czas, aby wdrożyć najlepsze strategie biurowe, aby zmaksymalizować przepływ pracy i potrzeby personelu.

Doskonały czas na zmianę przeznaczenia przestrzeni biurowej

Biuro jest często postrzegane jako miejsce, w którym trzeba się pokazać, jeśli ma się pracę, ale nakaz Covid-19 stay-at-home zmienił to postrzeganie. Firmy zostały zmuszone do zmiany przeznaczenia przestrzeni biurowej, gdy ich zespoły musiały pracować zdalnie.


Zdjęcie: Adesso Executive Height Adjustable Desk

Pracownicy w południowej Kalifornii ponownie wracają do swoich poprzednich środowisk pracy, co można zauważyć po coraz bardziej zatłoczonych autostradach.

Nie należy jednak po prostu umieszczać wszystkich z powrotem na tych samych stanowiskach pracy. Zamiast tego zatrzymaj się i dokonaj przeglądu:

 • Co zadziałało w czasie pandemii w Los Angeles, Orange lub pobliskich hrabstwach, które pozostały w domach?
 • Co mogłoby działać skuteczniej
 • W jaki sposób będziesz w stanie ponownie wykorzystać istniejące biuro i sprawić, że będzie ono służyć bardziej efektywnie niż kiedykolwiek?

Przetestuj te ciężko zdobyte lekcje.

Zacznijmy od celu istnienia biura.

Dlaczego potrzebujemy biura

Tradycyjnie, biuro było miejscem, do którego przychodzili prawie wszyscy pracownicy, ponieważ to tam odbywała się komunikacja i podejmowane były decyzje. Tam spotykały się zespoły, tam kierownicy przekazywali cele podwładnym, tam wydawano dyrektywy i tam je realizowano. Musiałeś iść do biura, chyba że zajmowałeś się sprzedażą zewnętrzną i spotykałeś się z klientami w takim miejscu jak El Segundo jednego dnia, a następnego w Irvine.


Zdjęcie: Friant Novo Panel System

Telepraca nie jest nowością, i chociaż była rozważana jako opcja, większość pracowników nadal chodziła do fizycznego biura. Teraz, podczas Covid-19, odkryliśmy rutynę pracy zdalnej.

Bądźmy realistami. Przestrzenie biurowe otwierają się ponownie i ważne jest, aby mieć centralną lokalizację lub lokalizacje poza siedzibą, które działają jako węzły biurowe. Nie wszyscy zamierzają pracować w domu bez końca lub w jakimś odizolowanym środowisku.

Dlaczego?

Jak zauważono w Harvard Study of Adult Development, ludzie pragną interakcji społecznych. Zdrowe relacje redukują stres, a my żywimy się energią osób z naszego działu lub kolegów z korytarza.

Jeśli pracujemy w domu tylko sami, to brakuje nam zabawnych komentarzy komika z biura lub pozdrowień, gdy przechodzimy obok recepcji do naszego boksu. Uważamy te małe rzeczy za oczywiste, ale są one ważnymi czynnikami podnoszącymi morale w biurze.


Zdjęcie: Recepcja Cherryman Verde

W najlepszym wydaniu biuro zapewnia narzędzia i przestrzeń do współpracy, rozwiązywania problemów lub obsługi klientów. Niektóre miejsca pracy dobrze sprawdzają się w sekwencji pod tym samym dachem. W firmie odzieżowej lub zakładzie produkcyjnym w Gardenie lub Ontario projektanci mogą pracować nad projektem wspomaganym komputerowo (CAD) i bezproblemowo przesyłać swoje prace do produkcji.

Jeśli pojawi się jakiś problem, ktoś z produkcji może łatwo zatrzymać maszyny i naradzić się z projektantami.

Rolą biura jest wspieranie ludzi, aby mogli doskonalić się w swoich zadaniach i wspólnie tworzyć odnoszącą sukcesy firmę.

Ale jak widzieliśmy w 2020 roku, nie wszyscy pracownicy muszą przebywać w tym samym fizycznym miejscu w pełnym wymiarze godzin. Czasami biuro sprawdza się jako przestrzeń, wokół której można się skupić, gdzie można ustalić i sprecyzować cele, zanim pracownicy udadzą się do swoich biur domowych lub innych zdalnych miejsc pracy.

Dwa rodzaje miejsc pracy

Obserwujemy pojawienie się dwóch głównych typów środowisk pracy: scentralizowanych i zdecentralizowanych miejsc pracy.

Rozluźniliśmy hierarchię, która była kiedyś standardem w epoce przemysłowej naszego kraju, na przykład w starej fabryce Goodyeara, która zatrudniała tysiące osób w Van Nuys, lub w zakładach lotniczych w pobliżu South Bay.

Pracownicy w większości branż mogą teraz wykonywać pracę z domu.

Co to oznacza dla wykorzystania przestrzeni?

Rozważ to. Bardzo scentralizowana firma, która miała albo stałe ściany, albo otwarty plan biurowy, musiała dokonać nagłych zmian w szczytowym momencie pandemii.
Zdjęcie: AMQ Kinex Stoły z regulacją wysokości.

Nagle musiałeś połączyć się ze swoim zespołem zdalnie.

Gdy ograniczenia zostaną złagodzone, można nalegać, aby wszyscy wrócili i zajęli swoje miejsca. Można też ocenić, jakie strategie biurowe sprawdziły się w praktyce i jak można teraz wykorzystać zalety zdecentralizowanego lub elastycznego środowiska pracy.

Oto trzy ważne wnioski:

 • Utrzymuj cele korporacyjne tak jasne, jak to tylko możliwe
 • Komunikacja jest bardziej strategiczna niż kiedykolwiek
 • Zaufanie ma kluczowe znaczenie w elastycznym środowisku biurowym

Cele wyznaczone przez kierownictwo wyższego szczebla pozostają siłą przewodnią. Zawsze były, ale kiedy jesteś w tym samym miejscu przez cały czas, swobodne rozmowy i pytania wzmacniają te cele.

W elastycznym lub zdecentralizowanym miejscu pracy znajdź sposób, aby pomóc swojemu zespołowi zinternalizować te cele, tak aby je zapamiętał.

Musisz zaufać, że Twój zespół wykona swoją pracę, nawet jeśli nie jest fizycznie obecny. To daje im możliwość zaangażowania się i przejęcia odpowiedzialności.

Jak wykorzystać przestrzeń biurową

Menedżer w scentralizowanym biurze, które albo miało stałe ściany lub otwarty plan biurowy może czuć, że ilość miejsca jest zmarnowana, chyba że jest wypełniona ludźmi.

Jeśli tak jest w tym przypadku, rozważ wszystkie te sposoby wykorzystania przestrzeni w elastycznym lub zdecentralizowanym środowisku biurowym:

 • Dodatkowe miejsce na narady z klientami
 • Więcej przestrzeni i swobody dla współpracy
 • Obszary, w których można tworzyć posty na miejscu w mediach społecznościowych
 • Miejsca do siedzenia i organizowania mniejszych spotkań zespołu dwa lub trzy razy w tygodniu
 • Więcej miejsca na szkolenie nowych pracowników i umożliwienie im zdobycia doświadczenia

Należy pamiętać, że otwarty plan biurowy znalazł się pod ostrzałem za naruszanie prywatności. Pracownicy byli znani z tego, że wyciszali swoich kolegów, nosząc wkładki do uszu lub słuchawki, eliminując w ten sposób oczekiwaną współpracę.


Zdjęcie: Trendway Conference Area

Wreszcie, w przypadku elastycznych przestrzeni biurowych, pracownicy mogą przychodzić do biura, aby odpocząć od swoich domowych biur i czynników rozpraszających, które tam napotykają.

Skorzystaj z modułowych rozwiązań meblowych lub ścian architektonicznych dla stref przerw i stanowisk pracy, aby pomóc w zmianie przeznaczenia przestrzeni biurowej.

Zaplanuj i przekształć swoją przyszłość biurową z ekspertami

Firma nie tworzy się i nie powstaje przypadkowo, podobnie jak produktywne biuro. Wspieranie pracowników narzędziami, których potrzebują, wymaga projektowania i planowania.

Zespół 2010 Meble Biurowe zapewnia projektowanie układu i usługi, a także dostarcza wysokiej jakości meble, które mogą pomóc w zmianie przeznaczenia przestrzeni biurowej. Ułóż swój projekt biura i plan w oparciu o swoje cele korporacyjne, a następnie uzyskać biurka, ergonomiczne krzesła i akcesoria potrzebne do maksymalizacji dobrego samopoczucia i produktywności.

Twoje biuro nie jest statycznym środowiskiem. Jest dynamiczne i wymaga zarządzania przestrzenią w taki sposób, aby wspierała Twój zespół tak efektywnie, jak to tylko możliwe.

Przeczytaj także: Jak pomóc chronić pracowników w otwartych planach biurowych przed Covid-19?
Zdjęcie główne przez: Trendway
Materiały i specjalne podziękowania dla producentów poszczególnych produktów: AMQ, Cherryman, Friant, Krug i Trendway

(WAŻNA UWAGA: Zalecenia zawarte w tym artykule NIE pochodzą od ekspertów w dziedzinie zdrowia i nie zostały przetestowane medycznie ani udowodnione jako skuteczne lekarstwo lub profilaktyka dla COVID-19 lub jakichkolwiek innych chorób).


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog