Zrównoważone meble

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Z oszałamiającym 22 milionów sztuk mebli wyrzucanych każdego roku, to jest ważniejsze niż kiedykolwiek, aby rozważyć zrównoważone meble. Reduce, re-use, recycle to mantra, którą większość z nas zna - ale co to oznacza w praktyce?

Redukcja

Zmniejszenie wpływu na środowisko oznacza inwestycję na samym początku. Sprawdź referencje firmy dostarczającej meble oraz materiały, z których wykonane są produkty. Chociaż początkowy koszt może być wyższy, meble wysokiej jakości wytrzymują znacznie dłużej niż tanie alternatywy, co czyni je bardziej ekonomicznymi.
Meble komercyjne zazwyczaj posiadają długą gwarancję, co oznacza, że usterki mogą być naprawiane. Po upływie gwarancji często można dokupić dodatkowe części, co jeszcze bardziej wydłuża żywotność całego przedmiotu.

Ponowne wykorzystanie

Wybierz meble, które można ponownie skonfigurować w przypadku przeprowadzki w przyszłości. Pozwoli to uniknąć odpadów i dodatkowych kosztów. Podobnie, wybierz odporną tkaninę na miękkie meble i wybierz neutralne lub klasyczne kolory, które wytrzymają próbę czasu.
Niektórzy producenci oferują usługi reupholsteryzacji mebli - jeśli Twoje meble są w dobrym stanie, ale wymagają odświeżenia, aby były aktualne, jest to świetna opcja.

Recykling

Jeśli zdecydowałeś się wymienić swoje istniejące meble, ale przedmioty są nadal funkcjonalne, dlaczego nie dotrzeć do lokalnej organizacji charytatywnej, aby sprawdzić, czy można je przekazać lub ponownie wykorzystać?
Jeśli twoje meble osiągnęły koniec swojego życia, to można je poddać recyklingowi. Jest to nie tylko wspaniałe dla środowiska i Twojej firmy, ale także często bardziej opłacalne niż wysyłanie ich na wysypisko.

Coraz więcej dostawców mebli komercyjnych bierze pod uwagę ich wpływ na środowisko; od użytych materiałów, sposobu wytwarzania produktów, po opakowania i logistykę.

Mając to na uwadze, zebraliśmy nasz wybór najlepszych zrównoważonych mebli.

Moka Felt firmy Nomique

Dzięki samonośnej skorupie siedziska wykonanej z 60 butelek PET (politereftalan etylenu) pochodzących z recyklingu, Moka to zrównoważony fotel do kąpieli. Z różnymi kolorami skorupy do wyboru, jest wygodny, zabawny i może być używany w wielu różnych przestrzeniach. Możesz obejrzeć film o cyklu życia plastikowych butelek i sposobie wykonania krzesła tutaj.
Krzesło jest objęte 5-letnią gwarancją.

The Whale Boardroom Table firmy Plastic Whale i Vepa

Ten efektowny stół zbudowany jest z czterech modułowych elementów, a jego projekt inspirowany jest wielorybem. Blat stołu zawiera "otwór do wydmuchiwania", który imituje wieloryba wypływającego na powierzchnię, aby oddychać, a nogi stołu są odzwierciedleniem szkieletu wieloryba.
Gotowy produkt zawiera blat wykonany z certyfikowanej przez FSC sklejki brzozowej, filcu PET pochodzącego z recyklingu oraz 30-milimetrowej warstwy pianki PET pochodzącej z recyklingu. W sumie w projekcie wykorzystano 1004 butelki z recyklingu.
Początkowym celem Plastic Whale było oczyszczenie kanałów w Amsterdamie z jak największej ilości plastikowych odpadów. Z pierwszych butelek powstały łodzie do zbierania jeszcze większej ilości plastiku, a teraz (na szczęście dla nas) także cały zestaw pięknych mebli.

Axyl Stool firmy Allermuir

Ta wielokrotnie nagradzana seria krzeseł autorstwa Senator Group wygląda jak dom niemal wszędzie dzięki swojemu geometrycznemu wzornictwu i niezwykłej palecie kolorów. Obudowy krzeseł i blaty stołków są dostępne w różnych materiałach o niskim wpływie na środowisko. Każdy egzemplarz zawiera do 63% materiałów pochodzących z recyklingu, a cała seria nadaje się do recyklingu w 99%.
Dodatkowo, The Senator Group posiada własne imponujące ramię recyklingowe, Sustain, które pozwala zaoszczędzić jak najwięcej z wysypisk śmieci.
Stołek objęty jest 5-letnią gwarancją

Calvert firmy Sixteen3

Kolejny nagrodzony produkt; Calvert może być rekonfigurowany w zależności od potrzeb. Może pełnić funkcję dzielnika przestrzeni, schowka, regału lub miejsca do siedzenia/przerwy w pracy. Calvert jest nie tylko bardzo stylowy, ale może również okazać się bardziej ekonomiczny niż zakup wszystkich powyższych elementów osobno. Co ważne, w 99% nadaje się do recyklingu.
Calvert posiada 5-letnią gwarancję.

Peacework firmy Connection

Peacework to wygodna kabina dla jednego użytkownika (z wbudowaną powierzchnią roboczą) zaprojektowana z myślą o pracy w skupieniu.
Otoczenie kabiny wykonane jest z lekkich materiałów PET/Felt pochodzących ze zrównoważonych źródeł. Tworzy to bufor dla wszelkich zakłóceń akustycznych i wizualnych, pozwalając na stworzenie spokojnej, wolnej od zakłóceń strefy.

Zrównoważony rozwój jest dla nas bardzo ważny, a powyższe to tylko próbka oferowanych przez nas mebli. Jeśli potrzebujesz pomocy w znalezieniu trwałych, pięknych i zrównoważonych mebli - skontaktuj się z nami!

Podziel się tym:

Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz