Najlepsze przestrzenie biurowe odpowiadają na potrzeby pracowników

image

Sprawdź ofertę foteli obrotowych

Fotel obrotowy Unique Viper Kup teraz
Fotel obrotowy Profim Xenon Kup teraz
Fotel obrotowy Grospol Ergohuman BS Kup teraz

Przestrzenie biurowe, które reagują na zmieniający się rynek i okoliczności wpływające na społeczeństwo, mają przewagę konkurencyjną. Pracownicy powinni być w stanie skupić się nawet wtedy, gdy zmiany wirują wokół nich i mogą korzystać z różnych przestrzeni, które dają im swobodę pracy tak efektywnej, jak to tylko możliwe.

Utrzymanie zespołu w zdrowiu i dobrej kondycji jest wysokim priorytetem ze względu na Covid-19 i dolegliwości związane z przeziębieniami i grypą sezonową. Chorzy pracownicy, wzrost sprzedaży, który tworzy zapotrzebowanie na większą liczbę pracowników, lub spowolnienie gospodarcze mają wpływ na to, ilu stałych i tymczasowych pracowników zajmuje powierzchnię.


Zdjęcie: Friant My-Hite Tables

Strategiczny projekt biura i plan przestrzeni nakreśla regularny przepływ pracy przez miejsca pracy i środowiska potrzebne do osiągnięcia celów. Każda przestrzeń przyczynia się do produktywności pracowników i osiągania wyników, których oczekujesz od swojej organizacji.

Przypisane przestrzenie

Obowiązki, które masz jako pracownik, często zaczynają się od przydzielonego stanowiska pracy lub biurka. Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem generalnym, wiceprezesem, menedżerem średniego szczebla, czy dopiero zaczynasz pracę w nowej firmie, to właśnie tam oczekuje się od Ciebie maksymalnej wydajności.

Strategiczne planowanie przestrzeni pozwoli na efektywny przepływ pracy pomiędzy poszczególnymi osobami i działami.

Miejsca pracy, które odpowiadają na potrzeby pracowników są ergonomiczne i wykorzystują elastyczne wyposażenie, takie jak Friant My-Hite Workstation z regulacją wysokości lub Hon Accelerate Workstation. Możliwe są różne konfiguracje, aby bezpiecznie pomieścić pojedynczych pracowników obok siebie lub w małych grupach.


Zdjęcie: Kolekcja Accelerate firmy HON

Przestrzenie zdalne

Kiedy w szczytowym okresie pandemii Covid-19 wydano nakaz pozostania w domu, zdalne przestrzenie stały się koniecznością, a nie tylko fajną opcją. Pracownicy, którzy byli przyzwyczajeni do układu biura korporacyjnego, zostali nagle poproszeni o pracę w domu, konkurując z osobistymi potrzebami, takimi jak dzieci uczęszczające na zajęcia online w salonie lub sypialni.

W dzisiejszym świecie, jeśli członek zespołu jest poważnie przeziębiony, ale nadal czuje się na tyle dobrze, aby pracować, to pozostanie w domowym biurze lub innej zdalnej przestrzeni jest mądrą opcją.


Zdjęcie: Friant Work From Home Collection

Patrząc w przyszłość, oczekuje się, że jedna trzecia pełnoetatowych pracowników w Stanach Zjednoczonych będzie pracować zdalnie w nadchodzącej dekadzie, jak zauważono w TechRepublic.

Co sprawia, że przestrzeń do pracy zdalnej jest efektywna?

Ważna jest niezagracona przestrzeń, w której pracownik może oderwać się od swojego życia osobistego i przejść do swojej roli zawodowej. Odpowiednia powierzchnia, ergonomiczne krzesło i usługa internetowa o zadowalającej szybkości transmisji pomagają stworzyć produktywne miejsce pracy.

Podobnie jak w biurze korporacyjnym, należy zapewnić dostęp do naturalnego światła i często się ruszać, aby zmienić pozycję i postawę ciała.

Przestrzenie współpracy

Współpraca w celu określenia wyzwań i znalezienia rozwiązań jest ważną częścią każdego biznesu. W otwartym środowisku biurowym możliwe jest stworzenie przestrzeni do współpracy, które nie będą przeszkadzać w pracy osobom, które muszą się skupić.

Sprawdź, co możesz wykorzystać do zdefiniowania przestrzeni:

  • Ściany architektoniczne
  • Ruchome białe tablice
  • Pionowe półki na książki z dekoracyjnymi poduszkami redukującymi hałas
  • Rośliny biurowe
  • Panele akustyczne do pochłaniania dźwięku


Zdjęcie: Obeya Architectural Structures

Produkty te tworzą elastyczne, czy też responsywne, środowiska. Można przesuwać różne elementy, aby dopasować je do potrzeb chwili, utrzymać meble i akcesoria w jednym miejscu lub zmienić ich układ, aby stworzyć nową przestrzeń.

Struktura architektoniczna OFS Obeya dodaje osobowości. Możesz dodać sprzęt audiowizualny, zasłony, dodatkowe panele, donice i inne akcesoria.

Przestrzeń do współpracy może również pełnić funkcję osobistej przestrzeni dla pracowników, gdy grupa nie spotyka się.

Przestrzenie sprzyjające odpoczynkowi

Nie należy mylić odpoczynku z brakiem produktywności.

Bez względu na to, czy jest to legenda, fakt, czy połączenie obu, powszechnie uważa się, że Albert Einstein spał około 10 godzin każdej nocy, a dodatkowo regularnie ucinał sobie drzemki w ciągu dnia. Pozwalał swojej podświadomości zajmować się problemami, a następnie wymyślał rozwiązania, gdy drzemał.

Lekcja dla nas dzisiaj jest taka, że biuro, w którym jest tylko praca, a nie ma osobistej refleksji, jest wyczerpujące. Możemy rozwijać się w szybkim tempie ekscytacji, ale wiele razy potrzebujemy również wycofać się i wyciszyć.

Nie możemy żyć non stop w reakcji "walcz lub uciekaj", jak zauważono w Understanding the Stress Response na HarvardHealth.com. Przewlekły stres "przyczynia się do wysokiego ciśnienia krwi, sprzyja powstawaniu złogów zatykających tętnice i powoduje zmiany w mózgu, które mogą przyczyniać się do powstawania lęków, depresji i uzależnień."

Jak wygląda miejsce sprzyjające odpoczynkowi?

Zdefiniuj przestrzeń, tworząc granicę podobną do przestrzeni współpracy. Jeśli to możliwe, zapewnij dopływ naturalnego oświetlenia i użyj wielu roślin w pomieszczeniach, aby wprowadzić naturę. Rośliny pomagają utrzymać świeże powietrze, poprawiają nastrój, łagodzą stres i odbijają fale dźwiękowe, dzięki czemu przestrzeń staje się cichsza.


Zdjęcie: Nevins Climb Seating Series

Modułowy układ, taki jak ten dostępny w rozwiązaniu Nevins Climb Multi-Level Seating, pozwala na wykorzystanie mebli do spotkań indywidualnych lub grupowych.

Można sprawić, że strefa wypoczynku będzie wyglądała bardziej jak salon, a mniej jak poczekalnia na lotnisku, co zapewni jej najbardziej osobisty charakter.

Dodatkowym atutem są patia. Zainstaluj przesuwane szklane drzwi, aby połączyć przestrzeń wewnętrzną z zewnętrzną, gdzie członkowie zespołu mogą się wycofać na spokojne chwile. Możesz zdecydować się na wydzielenie jednej przestrzeni jako poczekalni do rozmów telefonicznych, a drugiej do czytania, pisania i refleksji.


Zdjęcie: Nevins Synk2 i Climb Seating Series

Przestrzenie zasobów

Żadna branża nie jest dziś odporna na zmiany, czy to z powodu ogólnoświatowego zjawiska, takiego jak wirus Covid-19, czy też technologii zmieniającej sposób prowadzenia biznesu.

Bycie na bieżąco jest niezbędne. Wyznacz niewielką przestrzeń jako centrum nauki. Na półkach mogą stać książki i czasopisma, komputer przeznaczony do badań oraz tablica ogłoszeń, na której zachęcamy pracowników do umieszczania artykułów, które doprowadziły do przełomu lub momentu aha!


Zdjęcie: Global Linking Panels

Zdefiniowanie przestrzeni pokazuje, że oczekujesz czegoś więcej niż tylko tego, że ludzie pojawią się w firmie, poświęcą swój czas, wyjdą i pójdą do domu. Inwestujesz w nich i postrzegasz ich jako najcenniejsze aktywa firmy.

Różne przestrzenie mają konkretne przeznaczenie. Zestawiając je razem, tworzysz społeczność i wspólne doświadczenie. Zespół pozostaje zaangażowany w swoją pracę i we wzajemne relacje.

Skorzystaj z profesjonalnych wskazówek dotyczących tworzenia najlepszych przestrzeni biurowych

Efektywny układ biura wymaga świadomego planowania wokół celów korporacyjnych.

2010 Office Furniture może pomóc zmaksymalizować produktywność i stworzyć najlepsze możliwe przestrzenie biurowe dla Twojej firmy. Podziel się swoimi potrzebami w zakresie planowania przestrzeni i mebli biurowych, aby uzyskać potrzebne informacje.

Zespół w 2010 Biuro ma prawie pół wieku łącznego doświadczenia doradztwa i dostarczania najbardziej zasłużonych firm w południowej Kalifornii.

Przeczytaj również: Biuro przyszłości: Zaplanuj biuro, które spełni cele Twojej firmy i osobiste potrzeby
Zdjęcie główne: ERG InternationalResources
& Special Thanks to Respective Product Manufacturers: ERG International, Friant, HON, OFS, Nevins i Global Furniture Group


Sprawdź ofertę mebli biurowych i gabinetowych

Biurko mdd Ogi A Kup teraz
Biurko elektryczne Wuteh Sky Kup teraz
Fotel Profim Sorriso 10V fotel Kup teraz

Blog

Blog