Aktualności

Adgar Fit nabiera rozpędu!

19 listopada 2013

Tworzenie wyjątkowej strefy sportu W Adgar Park West nabiera rozpędu Jest już nazwa – AdgarFit, pierwszy najemca - Sport Guru oraz zawodowa drużyna sportowa - Adgar Fit Pro Team

  • Strefa sportu w kompleksie Adgar Park West ma już nazwę – AdgarFit
  • Sklep Sport GURU pierwszym najemcą sportowej strefy
  • Umowa sponsorska z nowo stworzonym polskim zawodowym zespołem sportowym – AdgarFit Pro Team

 Plany Grupy Adgar dotyczące stworzenia unikalnej strefy sportu, rekreacji, zakupów i spotkań dla fanów aktywnego stylu życia na parterze kompleksu biurowego Adgar Park West nabierają rozpędu. Pierwszy znak, że sportowe marzenie Adgar staje się faktem to ogłoszenie nazwy tej unikalnej strefy sportu – AdgarFit. Dodatkowo Grupa Adgar podpisała umowę z jej pierwszym najemcą – sklepem dla entuzjastów biegania oraz triathlonistów Sport GURU. Firma ogłosiła również zawarcie umowy sponsorskiej z nowo utworzonym polskim zawodowym zespołem sportowym – AdgarFit Pro Team, który tworzą triathloniści oraz kolarze i biegacze.

Sport Guru, pierwszy najemca strefy AdgarFit, zajmie 450 mna parterze kompleksu w budynku A. Sklep będzie oferował profesjonalne artykuły oraz odzież do uprawiania różnych dyscyplin sportu, przede wszystkim do biegania, pływania i jazdy na rowerze. Umowa została podpisana na okres pięciu lat.

 „Bardzo cieszę się, że już w tydzień po oficjalnym ogłoszeniu planów dotyczących stworzenia wyjątkowej strefy sportu w kompleksie biurowym Adgar Park West możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami. Do naszego zespołu tworzącego to wyjątkowe miejsce dołączyli pasjonaci ze Sport GURU. To nie jest zwykły sklep z artykułami sportowymi, ale miejsce spotkań, wymiany doświadczeń i konsultacji z ekspertami, ale także budowania społeczności ludzi, dla których sport to bardzo ważny element życia i którzy podchodzą do niego w sposób coraz bardziej profesjonalny. Nasza wizja strefy AdgarFit zakłada, że będzie to miejsce skupiające ludzi myślących w podobny sposób” – powiedział Eyal Litwin, prezes Adgar w Polsce

Strefa AdgarFit, która powstanie na parterze kompleksu Adgar Park West zajmie łącznie około 6 000 mpowierzchni nie licząc ścieżki do biegania o długości 900 m. Będzie wyjątkowym miejscem, pierwszym tego typu w Polsce, które pod jednym dachem zgromadzi sklepy z akcesoriami sportowymi oraz poradami specjalistów, a także wyjątkowe urządzenia, takie jak mini baseny Swim Jet Pools, stacje, w których można zamontować własny rower lub przetestować modele dostępne na rynku, nowoczesny klub fitness czy przyrządy do ćwiczeń zainstalowane na zewnątrz kompleksu. Znajdzie się tu także profesjonalne centrum medycyny sportowej, fizjoterapii i rehabilitacji, oferujące pełen zakres opieki medycznej od diagnozy, przez porady specjalistów, po zabiegi szpitalne i rehabilitację. Otwarcie obiektu jest planowane na drugą połowę 2014 r. Przy tworzeniu koncepcji strefy sportu Grupie Adgar doradzała firma Colliers International, która jest również wyłącznym agentem odpowiedzialnym za wynajem powierzchni w projekcie.

„Koncepcja stworzenia strefy dla entuzjastów sportu z ukierunkowaniem na bieganie i triathlon od początku nas zainteresowała. Zebranie po raz pierwszy w Polsce pod jednym dachem specjalistycznego sklepu, centrum treningowego, kliniki sportowej i fitness klubu to dobry kierunek. Ponadto Adgar FIT ma być miejscem spotkań i konsultacji, centrum kompetencji i wymiany doświadczeń, zatem projekt wydaje się być jeszcze bardziej interesujący. Nie mamy wątpliwości, że Warszawa potrzebuje czegoś takiego i dlatego zdecydowaliśmy, że nasz sklep powinien być częścią tego przedsięwzięcia” – powiedział Bartłomiej Larwiński, współwłaściciel marki Sport GURU.

Kolejnym dowodem na to, że strefa AdarFit nabiera realnych kształtów jest ogłoszenie przez Grupę Adgar decyzji dotyczącej sponsorowania nowo utworzonego zawodowego zespołu sportowego AdgarFit Pro Team. Tworzy go siedmiu wybitnych sportowców, którzy uprawiają triathlon: Maria Cześnik należąca do Kadry Narodowej Polskiego Związku Triathlonu, Olimpijka z Pekinu i Londynu, Mateusz Kaźmierczak również należący do Kadry Narodowej Polskiego Związku Triathlonu – oboje są kandydatami na reprezentantów Polski w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro, Mikołaj Luft, Joanna Susmanek – zawodnicy specjalizujący się w triathlonie na dystansie średnim i długim oraz Maciej Bodnar, Hanna Matysiak, Katarzyna Czerwińska – triathloniści specjalizujący się w dystansie olimpijskim i  sprincie. Trenerem i menedżerem zespołu jest Marcin Słoma.

Strefa AdgarFit jest częścią kompleksu biurowego Adgar Park West usytuowanego w zachodniej strefie biznesowej blisko centrum stolicy. Składa się on z trzech połączonych ze sobą budynków, które tworzą dobrze wyposażony i funkcjonalny kompleks o całkowitej powierzchni najmu wynoszącej ponad 43 000 m2. W sumie oferuje on ponad 1100 miejsc postojowych. Dzięki lokalizacji w odległości 5 min. jazdy samochodem od centrum Warszawy zapewnia łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i dobre połączenia z innymi dzielnicami miasta. Ze względu na ludzką skalę założenia oraz liczne udogodnienia, to jeden z najbardziej przyjaznych dla pracowników kompleksów biurowych w stolicy.